מאות אלפי נשים נפגעו. ארכיון
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

"אתמול דיברתי איתה, הכל היה בסדר, אני לא יודע אם יש לה חברים ערבים, רק שלום שלום" - כך אומר לחדשות 2 Online חבר לעבודה של הנערה מצור הדסה שנחקרה באזהרה בחשד שבדתה הלילה כי נחטפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הלילה התקבלה שיחה במוקד 100 של המשטרה שלפיה צעירה בת 21 העובדת בתחנת דלק סמוך לביתר עילית נחטפה באמצעות כלי רכב על ידי שני ערבים, ושהיא מוחזקת בבניין בכפר פלסטיני. כוחות משטרה וצבא איתרו אותה בסיוע של איכון טלפוני בבניין בתוך הכפר בית ג'אלא הסמוך לירושלים.

לדברי המכר שעובד בסמוך לתחנת הדלק בה עובדת הצעירה, מדובר בבחורה אחראית מאוד ורצינית שלעולם לא הייתה ממציאה דברים. עם זאת, היא הודתה בחקירתה כי עלתה למכונית בהסכמה וטענה כי השניים רק כלאו אותה בדירה בכפר בניגוד לרצונה ושיש להם הכרות מוקדמת.

"זה יפתיע אותי מאוד אם יגידו שהיא בדתה את זה בסופו של דבר", הוא הוסיף. "אני מקווה שהכל יהיה בסדר, לא דיברתי איתה אחרי האירוע". לדבריו, בשל האירוע עובדות רבות במקום חוששות היום להגיע לעבודה מחשש שיחטפו אותן.

למה היא אמרה שנחטפה?

עם קבלת השיחה במוקד המשטרה, הורו כוחות הביטחון לצעירה לנסות ולשמור על קו פתוח מול המוקדנים. לאחר בדיקת מיקום הטלפון הנייד שלה הצליחו השוטרים להגיע למבנה בו היא הוחזקה ושיחררו אותה ללא פגע. היא טענה כי השניים רק כלאו אותה בדירה בכפר בניגוד לרצונה.

זהותם של שני הפלסטינים ידועה לחוקרים, וכעת מתקיימות סריקות בכדי לאתרם. במשטרת מחוז ש"י מבהירים כי לא מדובר באירוע על רקע לאומני או פלילי, וכעת מתמקדת החקירה בניסיון להבין מדוע ניסתה להציג את האירוע כחטיפה.

מתחקור ראשוני של המשטרה עולה כי בסיום עבודתה נפגשה הצעירה עם חבר שלה. בתום המפגש, בזמן שהייתה בדרכה לטרמפיאדה באזור מקום עבודתה, רכב לבן ובו שני ערבים הכניסו אותה בכוח לרכב והובילו אותה לבניין בו היא נמצאה.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv