דף השיר "שיר לשלום" מוכתם בדמו של ראש הממשלה רבין, דגל בריטניה האחרון שהונף בארץ מתקופת המנדט ואפילו לוח השידורים הראשון של תחנת הרדיו גלי צהל, כל פריטי ההיסטוריה האלו ואחרים מוצגים בימים אלה בתערוכת "כחול על גבי לבן" במוזיאון ישראל.

"התערוכה מאד מרגשת כי זה קשור לכולנו זה החלק העיקרי בשביל זה ההורים והסבות שלנו הגיעו לארץ הזאת", אמר אבי, מבקר בתערוכה.

מאיר, שהגיע אף הוא לתערוכה הוסיף: "זאת תערוכה מדהימה, היא מקימה לחיים את ההיסטוריה של הארץ ממש מתחילתה, כל ילד בישראל צריך לראותה, ההיסטוריה שלנו, האוצרות שלנו, זה ילמד אותנו לעתיד ויחבר אותנו כאומה".

בתערוכה מוצגים יותר ממאה פריטים היסטוריים לצד פריטים עדכניים יותר, הסכם השלום המקורי עם מצריים והצעות לדגלי ישראל שנאספו בגיבוש הסמל, כאשר מגילת העצמאות המקורית מוצגת לראווה במרכזה. אחת מגולות הכותרת בתערוכה היו שני דפים מיומנו של האסטרונאוט אילן רמון שנספה לפני כחמש שנים באסון המעבורת קולומביה, ומוצגים לראשונה לקהל הרחב

"היומן הזה נמצא חודשיים לאחר התאונה והוא הגיע כערימת דפים בלויה וקרועה", סיפר רונה רמון, אשתו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז"ל. " כשפתחנו אותה וראינו את הדברים של אילן, את המחשבות שלו לגבי החוויה כמובן שמאד מאד התרגשנו, אני הייתי היחידה שקראה עברית אז זה היה מרגש מאד".

אז מי שרוצה הצצה קטנה להיסטוריה, מוזמן למוזיאון ישראל עד חודש פברואר להתרשם ולחוות קצת היסטוריה במרחק נגיעה.