החוק האוסר על עישון במגרשי הכדורגל של חברת הכנסת עדי קול (יש עתיד) אושר אתמול בכנסת לקריאה שנייה ושלישית. על פי החוק, הקנס הראשוני לאוהד שיעשן יעמוד על אלף שקלים לפחות. אם הוא יעמוד לדין - ייתכן כי האוהד ייקנס ב-14 אלף שקלים. על פי החוק, קיימת אפשרות שהנהלת האצטדיון תצטרך לשלם 75 אלף שקלים אם אוהדים יעשנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה אקט שאמור להרתיע - עישון וכדורגל לא הולכים יחד", אמרה חברת הכנסת עדי קול בתכנית שש עם עודד בן עמי. "באנגליה, בברצלונה או במגרשי המונדיאל לא מעשנים, ואין סיבה שיעשנו אצלנו".

מנגד, אביגיל שרעבי, אוהדת בית"ר ירושלים ידועה ומעשנת כבדה, לא מתרגשת מהחוק. "אני באה שעתיים לפני כל משחק של בית"ר, המשחק נמשך עוד כשעתיים - בזמן הזה אני גומרת קופסא, אם המשחק לא בעצבים", סיפרה שרעבי. "שיתנו לי דוח של 50 ואפילו 60 אלף, אני לא אפסיק לעשן. אני לא אזוז מהכסא שלי בטדי לרגע, אני לא אשלם שום קנס, לא יעצרו אותי".

שרעבי הוסיפה כי היא סובלת ממחלת האסטמה, ומעשנת מאז גיל 21. "היו לי מקרים קשים, אבל אני עם הסיגריות ממשיכה את החיים שלי", אמרה. "אצטדיון זה לא תיאטרון, זה משהו פתוח. 80% מאוהדי הכדורגל מעשנים במגרש. זה לא שהעשן שלי מגיע לשוער, זה לא מפריע לשחקנים".

לדברי קול, פנה אליה אוהד שהתלונן על הריח הרע במגרש. "אביגיל יכולה לעשן ביציעים שמיועדים לכך, אבל אני מחויבת להגן על שאר האוהדים, המשפחות שלהם, וגם על שחקני הכדורגל".