צעירים ברוחם: טרנד הריקוד ההמוני כבר כבש את העולם, ובישראל החליטו עשרות גמלאים שגם הם רוצים ליהנות מהחיים כמו הצעירים. כשהם מנענעים את גופם יצרו הקשישים את הריקוד ההמוני הראשון בישראל, ואולי אף בעולם - שהמשתתפים בו הם בני הגיל השלישי.

אחרי שבועיים של חזרות אינטנסיביות, עלו הבוקר כמאה דיירי רשת "בית בכפר", בשנות ה-70 וה-80 לחייהם, על אוטובוסים ונסעו לפארק בכפר סבא. כשהגיעו לשם החלו להתארגן לביצוע הריקוד ההמוני.

הגשם שהחל לרדת קצת הפתיע את הגמלאים, אך חדורי המרץ והמוטיבציה לא ויתרו. הם עלו חזרה על האוטובוסים ונסעו למועדון הקאנטרי בעיר. שם תחת קורת גג פצחו בריקוד ההמוני, לצלילי השיר של להקת הבלאק אייד פייס: (Black Eyed Pees)/"I Got A Feeling".

את המשתתפים ליוו גם עשרות רקדנים צעירים מקצועיים שלימדו אותם לאורך החזרות את צעדי הריקוד, שהותאמו במיוחד לגילם וליכולת שלהם. "היה מגה שמח", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט שרון פלד, מנהלת השיווק של בית בכפר. "הם כל-כך נהנו שאחרי שהגשם פסק, עלו כולם לרחבת הבריכה וביצעו שם את הריקוד עוד כמה פעמים", סיפרה.

מה יגידו הנכדים?

פלד מזכירה כי זו לא הפעם הראשונה שרשת הדיור המוגן "בית בכפר" יוזמת אירוע מקורי שמוסיף קצת אקשן לחיי הדיירים במקום. בחודש דצמבר האחרון, החליטו ברשת הדיור המוגן לשאול את הדיירות, בזהירות רבה, מי מהן מוכנה להצטלם ללוח שנה חושפני כדי לאסוף כסף למלחמה בסרטן. למרבה הפתעת המציעים - ההרשמה נסגרה תוך שעה.

ממש כמו הסרט הבריטי המוכר "נערות לוח השנה" שעוסק בחבורה של עקרות בית לא צעירות שהחליטו להצטלם ללוח שנה נועז, ולמכור אותו כדי להשיג תרומה לבית החולים המקומי - עשו גם נשות "בית בכפר" הגזעיות.

הנשים הגיעו לסטודיו של צלם האופנה עידו לביא בחלוקי סאטן לבנים, שמתחתם חיכו כל הדעות הקדומות שלנו על מי יכולה להתפשט לפני המצלמה ומי לא, מה אסתטי ומה אירוטי, ומה יאה לקשישה מהוגנת, ומה יגידו הילדים והנכדים. גם כי בגיל מסוים זה כבר לא באמת משנה מה יגידו הילדים, וגם כי לחלקם הן פשוט לא סיפרו איך סבתא הולכת להצטלם.

"הן ניגשות לזה בהרבה יותר חופשיות ממה שחשבתי", מציין הצלם עידו לביא. "אין להן בעיה להוריד, להישאר חשופות. מה שדוגמניות הרבה יותר צעירות בהיסטריות אם רק רואים..."

"לא מתביישת במה שיש"

אין בעיה להוריד זה אנדרסטייטמנט בהקשר של ג'וי דרוקר בת ה-83. היא כל כך התאכזבה כשהתברר לה שזה לא יהיה עירום מלא. מרגע שראתה את הצילום הידוע של גלית גוטמן, היא רצתה לעצמה את אותו הדבר. "ברור שזה לא פורנוגרפי", היא מדגישה. "ואני לא מתביישת במה שיש לי".

אבל לא כולן כל כך חופשיות עם הגוף. "זו בעיה, בטח שזו בעיה", משתפת קלרה שצמן בת ה-88. "החזה הוא לא מה שהיה, אבל צריך לקבל את הזיקנה".