ראש הממשלה בנימין נתניהו אמנם הנחה את השרים וחברי הכנסת שלא להתראיין בסוגיית שליט, אבל יש כאלה שלא מוכנים לשתוק עד שגלעד ישוב לחיק משפחתו.

הבוקר שוב התקיימה מול ביתו של ראש הממשלה בירושלים משמרת מחאה בהשתתפות כ-20 מפגינים מרחבי הארץ. "באנו להזכיר שגלעד עדיין לא חזר הביתה", הם מסבירים. "אנחנו עדיין לא מוותרים עליו ונלחמים כל פעם מחדש".

המתגודדים במקום נשאו דגלים עליהם הכיתוב: "רה"מ, למען מצפונך - שחרר את גלעד". אחרים תהו מתי חברי הממשלה יתעוררו והאם "אנחנו הבאים בתור?". נהגים שעברו באזור לא התעצבנו מהעיכוב בתנועה, אלא צפרו בעוצמה כדי להביע הזדהות עם הנוכחים המתמידים.

חמאס: אין חדש בנושא

שטף הדיווחים האחרונים על התקדמות במו"מ לשחרור החייל החטוף מפיח מעט אופטימיות בקרב המתאספים, שמקווים כי יום ההולדת ה-23 של גלעד היה האחרון בשבי. "הפעם באנו לתמוך בנתניהו ובממשלה ולהגיד להם שצריך לעשות את הדבר הנכון ולסיים את הפרשה העגומה", ציינה אחת המשתתפות באירוע. בסוף ההפגנה חסמו מספר מפגינים את אחד מצירי התנועה באזור.

על פי הדיווחים האחרונים מקווים בישראל להשלים את המו"מ לשחרור שליט כבר בחודשים הקרובים,
עוד לפני תקופת הבחירות ברשות הפלסטינית שמתוכננת לינואר 2010. עם זאת בכיר חמאס, מחמוד א-זהאר, מצנן את ההתלהבות. "אין שום חדש בעניין עסקת השבויים, אין לנו כל אינפורמציה על המדיניות החדשה של ישראל", הדגיש א-זהאר. לדבריו, מטרת הדיווחים בכלי התקשורת הישראליים היא להפחית מהלחץ של המשפחה. "הם רוצים להעניק תקווה כאילו משהו עומד לקרות", הסביר.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

מו"מ לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

אלו פרטי "העסקה המתגבשת" לשחרור שליט

"התקדמות ניכרת בשיחות למען שליט"

"סעדאת הועבר כהכנה לעסקת שליט"

משלחת חמאס הגיעה במפתיע לקהיר - "ללא קשר למו"מ עם פת"ח"

חמאס: מאיפה מובארק יודע אם שליט בחיים או לא?  

הווידאופדיה: גלעד שליט