צפו בסיפורים המעניינים של 5.6 לאורך השנים (צילום: חדשות 2)
ילד טבע בבריכה, גבר נפל ונהרג בכרמיאל | צילום: חדשות 2

ערב החג השני, ילד טבע בבריכה בצימר בזמן שבילה עם משפחתו: הילד, בן 4, תושב מרכז הארץ, טבע בבריכה בבית הארחה ביישוב חד-נס שברמת הגולן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בני משפחתו המבוהלים הזעיקו למקום את צוותי מד"א מרחב ירדן שהגיעו למקום וביצעו בילד פעולות החייאה. לאחר מאמצי ההחייאה שבוצעו בילד, הצליחו החובשים והפרמדיקים להשיב לו את הדופק. הוא פונה מהמקום בניידת טיפול נמרץ לבית החולים זיו בצפת, כשהוא מורדם ומונשם וכשמצבו מוגדר קשה.

לאחר שאושפז במחלקה, חלה החמרה במצבו של בילד, וכעת מצבו מוגדר אנוש. ד"ר יורי וינר, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי זיו בצפת, מסר כי נשקפת סכנה לחייו וכי הוא מחובר למכונת הנשמה ויישאר באשפוז במחלקה.

עו"ד יניב פרץ מסר מטעם בעלי הצימר כי "מרשיי אנשים ישרים העושים למען ביתם ביושר והגינות שנים רבות. כמקובל, כל הנופשים נהנים מתשומת לב פרטית והדוקה 24/7 יחד עם פרטיות מקסימלית. בוצעו תדריכי כניסה מפורטים לכלל האורחים לרבות הוראות השימוש בבריכה ובמתקנים השונים. פעוט בן 5 דורש השגחה לכל הדעות, החוק והפסיקה. יחד עם זאת אין למרשיי אלא לחבק את המשפחה ולהתפלל לרפואת הילד במהרה".  

גבר נהרג לאחר שנפל מגובה רב בכרמיאל, אחר נהרג מפגיעת רכבת בנגב

מוקדם יותר היום, אירע אסון נוסף - הפעם בכרמיאל שבגליל. ברחוב דרור בעיר נפל גבר כבן 70 מגובה של כ-10 מטרים, זאת ככל הנראה לאחר שעסק בעבודות שיפוצים. פרמדיק מד"א אדריאן אוקמפלו, שהגיע למקום, סיפר: "מדובר בגבר שנפל מגובה רב ונחבל בראשו מסלעים שהיו על הקרקע. כשהגענו למקום, הוא היה ללא רוח חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

באסון נוסף שאירע היום, הולך רגל כבן 31 נדרס למוות על פסי מסילת הרכבת סמוך לנבטים, בקטע הרכבת שבין ערוער לדימונה. חובשים ופרמדיקים של מד"א הוזעקו לזירה, אך נאלצו לקבוע את מותו במקום.

זירת התאונה בדרום, היום (צילום: דוברות מדא)
זירת התאונה בדרום, היום | צילום: דוברות מדא

החובשים בשטח דיווחו כי הולך הרגל סבל מפגיעה רב-מערכתית קשה מאוד, שהובילה למותו. נסיבות המקרה נבדקות, וכוחות משטרה שהגיעו למקום החלו בחקירה. "בשעה 11:30 התקבל דיווח על פגיעת רכבת בהולך רגל. מסיבה שאינה ידועה האיש נהרג מקטר של רכבת משא, ונקבע מותו במקום", נמסר ממד"א.

נבדקת האפשרות כי הולך הרגל לא שמע את הרכבת המתקרבת. במשטרה הבהירו כי הקטר של רכבת המשא עצר לאחר הפגיעה. לא היו נפגעים נוספים באירוע.