אסון כבד נמנע: אוטובוס הסעות שהחזיר ביום שישי האחרון 29 ילדים בחזרה ליישוב רכסים, עלה לפתע באש דקות לאחר שאחרון הילדים יצא מהרכב. תוך זמן קצר נשרף האוטובוס לחלוטין, לעיני הילדים וההורים ההמומים - למרבה המזל ללא נפגעים.

מבדיקת האירוע עולה כי רכב ההסעות של חברת "מטיילי עירון", סיים את הורדת הילדים ברכסים ולפתע הבחין הנהג כי משהו אינו כשורה. הנהג שירד מהרכב הבחין כי חלקו האחורי של האוטובוס עולה באש ותוך דקות נשרף כליל.

לאחר הטרגדיה של שריפת האוטובוס בכרמל והדליקה ברכבת ביקום, ניתן לומר כי ללא ספק נמנע אסון כבד. נהג האוטובוס שיחזר את השתלשלות האירועים: "ברגע שראיתי את העשן, עצרתי מיד בצד ימין, פתחתי דלת וקפצתי מהאוטו וראיתי שהאוטו עולה באש מאחורה. אני גם כשקפצתי כמעט שברתי רגל".

האוטובוס שרוף כליל (צילום: חדשות 2)
האוטובוס שרוף כליל | צילום: חדשות 2
"אין מדובר ברשלנות"

הורי הילדים שהספיקו לרדת מן האוטובוס לפני שפרצה האש, עוד מזועזעים ממה שיכל לקרות ואומרים כי זאת אינה הפעם הראשונה שמקרה כזה מתרחש. "זה נס גדול, יכולנו להיות היום במצב ואחר ויכולת לבוא לראיין אותי יושבת שבעה על שני ילדים שלי, אחרי שהאוטובוס היה נשרף", אומרת אורית עמרם.

עמרם מוסיפה: "אין מצב שהוא (הנהג) היה מצליח לחלץ אותם. לדברי ההורים, הם התריעו בעבר על הרבה בעיות בחברת ההסעה ואף אחד לא טיפל בעניין.

מחברת "מטיילי עירון" נמסר בתגובה: "חברת מטיילי עירון פועלת בתחום ההסעות כבר 40 שנה ודואגת לבטיחות נוסעיה. חוקרי השריפות ביצעו בדיקה מקיפה וקבעו כי המקרה נגרם עקב קצר חשמלי וכי אין מדבור ברשלנות מצד החברה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק