זו אמורה הייתה להיות יריית הפתיחה לחזרה של המחאה החברתית אבל למחאת ההורים הערב בתל אביב ובראשון לציון הגיעו רק כמה עשרות מפגינים בלבד. באזור השעה 20:00 היו רק כ-20 מפגינים שהגיעו למרכז שוסטר, משם תצא הפגנה לעבר ביתו של לפיד. הפעילים מוחים על הגזירות החדשות שאותן אישר שר האוצר לפיד כחלק מהתקציב החדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא יכולה להמשיך לשבת ולהגיד 'אוי' או לעשות סטטוס בפייסבוק - לא, זאת פעולה", סיפרה לארה רוטר, שהשתתפה במחאת העגלות בתל אביב. לכל אורך היום נערכו ההכנות האחרונות למה שאמורה להיות ההפגנה המרכזית מול ביתו של לפיד- אותה יובילו פעילים שנאבקים בפגיעה בחברות החלשות.

"המחאה הזאת היא כבר לא מנומסת, היא לא מחאה של 'רוטשילד' אלא של אנשים מהשכונות - שר האוצר צריך לחשוב טוב מה הוא עושה ועם מי הוא מתעסק. יאיר לפיד מה שהוא רוצה, לא סופר אותנו וגם אנחנו נתחיל לא לספור אותו", סיפרה כרמן אלמקיאס-עמוס, אחת ממארגנות ההפגנה הערב.

נוכחות דלילה. היום (צילום: חדשות 2)
נוכחות דלילה. היום | צילום: חדשות 2
הפגנה מול בית לפיד (צילום: חדשות 2)
הפגנה מול בית לפיד | צילום: חדשות 2

"נשבית את כל הרשויות המקומיות"

גם הכוונה להטיל מס של 18% על התיירות הנכנסת גררה תגובות ואנשי ענף התיירות הציבו משמרת מחאה גם היא מול ביתו של שר האוצר. "מה שיגרום המס הזה זה שפחות 300 אלף תיירים יגיעו לארץ ואלפי אנשים יאבדו את מקומות העבודה שלהם", העריך עודד גרופמן מלשכת "מארגני תיירות נכנסת".

"רה"מ מנסה לערער אמינות המשטרה", ארכיון (צילום: רויטרס)
"לא סופר אותנו". לפיד | צילום: רויטרס

לפיד מקומם גם את ראשי השלטון המקומי שמוחים על קיצוץ בסך 600 מיליון שקלים, וממשיכים לאיים בשביתה. "אם עד יום ראשון אחר הצהריים משרד האוצר יעמוד על כך ויגיש את התקציב שלו לממשלה עם כל הקיצוצים לא תהיה לנו ברירה אלא להשבית את כל הרשויות המקומיות כולל את הגדולות", הבהיר שלמה בוחבוט, יו"ר המרכז השלטון המקומי.

במוצ"ש: הפגנה בכיכר הבימה בת"א

ההפגנות יימשכו בסוף השבוע, ובינתיים אנשי המחאה החברתית מפרסמים פוסטים בפייסבוק וקוראים לציבור לצאת להפגין במוצאי שבת בכיכר הבימה - שהפכה לסמל המחאה של קיץ 2011, אותה מחאה שעל גבה טיפס לפיד לתפקיד שר האוצר.

ההפגנה בקיץ 2011 (צילום: AP)
ההפגנה בקיץ 2011 | צילום: AP

ההשוואה להפגנות הענק אז בלתי נמנעת. "אני לא חושבת שהמטרה צריכה להיות להגיע ל-X אנשים אלא לייצר איזושהי עמידה משותפת נגד תהליכים שהולכים לפגוע בהמון אנשים במדינה", סיפרה גפני ליף, פעילה חברתית שהייתה ממארגנות הפגנות קיץ 2011.

סערת הגזירות - הסיקור המלא:

מחצית מהציבור: מינוי לפיד - טעות

לפיד החזיר את ליף לרחובות: "גומרים אותנו"

לפיד: "אני מבין את הכעס - בסוף נוריד את יוקר המחייה"

יוזמה ברשת: אנלייק לשר האוצר לפיד

מחאה נגד לפיד: "לא סופר אותנו"