נרצחה בפיגוע. מרי ג'יין גרדנר
הרוגת הפיגוע, מרי ג'יין גרדנר | צילום:

חלם זה כאן: גופתה של מרי גרדנר, שנהרגה לפני כחודש בפיגוע בבנייני האומה בירושלים, עדיין לא הושבה למשפחתה שבסקוטלנד. מבדיקה שערך העיתון "מעריב" מתברר כי כבר ב-31 למרס הסתיימה בדיקת הגופה במכון הפתולוגי באבו כביר, אך מסיבה שאינה ברורה - גופתה של מרי פשוט הושארה שם.

ב-23 במרס נהרגה מרי מפיצוץ מטען חבלה שהוטמן בתוך תיק ליד טלפון ציבורי, סמוך לבנייני האומה בירושלים. , גרדנר, אזרחית סקוטית, שהתה בישראל במסגרת לימודיה בבית הספר לתלמידי חו"ל באוניברסיטה העברית.

אביה של ההרוגה: "מחכים שיסיימו את הבירוקרטיה בישראל"

"קיבלתי 14 עמודים בעברית עם סיכום של הנתיחה שלאחר המוות, אבל את הגופה עדיין לא קיבלנו", מספר אביה של מרי בכאב . "אנחנו רוצים לארגן לה הלוויה ומחכים שהשלטונות בישראל יסיימו את ההליכים הבירוקרטים כדי שהגופה תחזור לסקוטלנד", הוא מוסיף.

ואולם במכון לרפואה משפטית באבו כביר, מגלים כי היו מוכנים לשחרר את גופת ההרוגה כבר לפני מספר שבועות. "עבודתנו במקרה של מרי גרדנר הסתיימה ב-31 למרס. מועד שחרור הגופה והעברת נתונים בידי השגרירות בריטניה שנמצאת במגעים בנושא זה עם המכון לרפואה משפטית", נמסר מאבו כביר.

גם נציגי השגרירות הבריטית אישרו כי גופתה של מרי עוד מוחזקת במכון לרפואה משפטית. בשגרירות טוענים כי הגופה תועבר כבר בימים הקרובים לסקוטלנד וכי הם נמצאים בקשר רציף עם בני משפחתה של גרדנר.