כמעט אף אחד לא חשב שהליצן של הפלוגה נוהג לכתוב שירים. ראובן פוליטי, הירושלמי בן ה-19 מסיירת אגוז, מצא לו בין המארבים בקונטרה שותף סוד. בשבת האחרונה של מלחמת יום הכיפורים, ראובן נהרג מרסיס של פגז סורי בתל-ענתר מרמת הגולן. יומיים אחרי, ביום ההולדת שלו, באו להודיע. שלושת האחים שלו, שהיו מגויסים כולם נקראו להגיע הביתה.

כשישבה המשפחה שבעה, בא יוסף, המפקד, עם אוסף שירים שכתב ראובן. את אחד השירים בחר להלחין עידן רייכל, כחלק מפרויקט "עוד מעט נהפוך לשיר" של גל"צ. רייכל מבצע את השיר יחד עם עידן חביב.

חברו הטוב של ראובן, ירון, נשא שנים את סוד הקשר שלו למותו של ראובן. בכל שנה, עמד ירון מול האנדרטה ברמת הגולן, אך לא אזר אומץ להתמודד עם המשפחה. אל הקבר בהר הרצל, לא הגיע עד השבוע. את רגשי האשמה הוא סוחב מהלילה ההוא בסוף המלחמה, הלילה שבו קראו לו להגיע מהעמדה אל החפ"ק כדי לצאת אל המארב בעומק השטח הסורי.

הכוח חייב היה לצאת, אבל ירון טרם הגיע לחפ"ק. המפקד קיבל אז החלטה, לשלוח את ראובן במקום ירון, עד היום ירון מסתובב עם ההרגשה שהרסיס שהרג את ראובן, היה מיועד לו. רק לאחרונה הוא פורק את הסוד ומשתף את אחיו של ראובן במה שהסתיר במשך יותר מ-30 שנה. ובשבוע שעבר, החייל שהתעכב בדרך, בא בפעם הראשונה אל הקבר של חברו, ומשלים את המסע.

המשדר "עוד מעט נהפוך לשיר", בעריכת גולן יוכפז, ישודר מחר בגל"צ ב-14:00 ובערוץ 2 ב-18:40

לאתר הפרויקט: "עוד מעט נהפוך לשיר"