עיסוי גב (צילום: רויטרס)
קיבלה עיסוי - וכמעט מתה. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

כנראה שגם ביקור בספא מפנק יכול להיות מסכן חיים: נועה גורדון, ישראלית המתגוררת בשנים האחרונות בסקוטלנד, קיבלה מתנה מחברים - יום כיף בספא מקומי סמוך לעיר מגוריה. אך במהלך העיסוי שעברה נקרע העורק המרכזי בגופה, בגללו פונתה לבית החולים, ועברה ניתוח חירום שהציל את חייה.

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר על החוויה הלא נעימה שעברה על גורדון. "בשלב מסוים במהלך הטיפול", היא מספרת, "המסאז'יסטית סובבה את הראש שלי שמאלה עד הסוף, וזה נורא כאב". גורדון צעקה מייד וביקשה להפסיק את הטיפול.

לדבריה גם אחר כך המשיך לכאוב לה הצוואר למשך שעה או שעתיים אך אחר כך שכחה מהמקרה. "ימים ספורים לאחר הבילוי הכואב הגיעה גורדון לביקור בישראל, ואז החלה להרגיש כי מצבה הגופני לא כשורה. "הלכתי למכון כושר ועליתי על ההליכון, חמש דקות אחרי שהתחלתי לרוץ התחילו כאבי תופת בצוואר ופתאום היו לי בעין ימין כתמים לבנים", היא משחזרת.

מיד לאחר מכן פונתה גורדון לבית החולים שם התברר כי יש לה קרע פנימי בעורק התרדמה, שמוביל את הדם מהלב למוח. למרבה מזלה הקרע לא פרץ את העורק, אך גרם להיווצרות קריש דם גדול במקום. היא עברה צינתור ונבנה לה עורק חדש. 

"קרע פנימי כזה גורם להיווצרות או לחסימה של העורק המדובר ועלול לגרום לשבץ מוחי", מזהיר ד"ר חן הלוי מבית החולים איכילוב. לאחר שעברה את הניתוח בהצלחה שוחררה גורדון לאחר יממה כשמצבה הבריאותי טוב.