אביב ורעות, קטנות אך מתנדבות (צילום: באדיבות המשפחה)
אביב ורעות, קטנות אך מתנדבות | צילום: באדיבות המשפחה

מי אמר שרק מבוגרים יכולים לתרום? רעות חייט היא בסך הכל בת 6, אבל כבר כשהייתה תינוקת החלה להתנדב יחד עם אמה בחלוקת מזון לנזקקים מטעם ארגון "לתת". יחד עם אחותה אביב בת ה-4.5, הן גאות להגיע כל חודש לבית של ניצולת שואה נזקקת ולהביא לה מארז מזון והמחאה לרכישת תרופות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם הערב, לקראת תקופת החגים, הן יגיעו לסופרמרקטים ויבקשו מהקונים מזון לנזקקים. "אנשים מביאים לנו מוצרים ושמים לנו בארגזים ואז אנחנו סוגרים אותם וזה מגיע לנזקקים", סיפרה רעות בת ה-6 לחדשות 2 באינטרנט. "זה עושה לי הרגשה נעימה כי אני מרגישה כבוד ואני עושה את זה מאז שאני תינוקת".

"אנחנו אורזים ארגזים ומחלקים פליירים ואנחנו נותנים אוכל לאנשים שאין להם", תיארה בפנינו אביב בת ה-4.5. "זה ממש כיף לי". האמא של שתיהן, שרית זיק חייט בת ה-43 מפתח תקווה, עובדת סוציאלית בהכשרתה, מתנדבת כבר יותר מעשור בארגון וכשנולדו בנותיה היא ידעה שהן יגיעו איתה לכל פעילות.

החלו להתנדב מאז שנולדו

"זה כבר טבעי לשתיהן", היא הסבירה. "אני מגיע עם הבנות לניצולת השואה הנזקקת בכל חודש וזה מאתגר בשל מצבה הבריאותי. הן החלו להתנדב מאז שנולדו, הייתי באה איתן עם המנשא לבתי הנזקקים". עוד הוסיפה כי "קיים צורך חשוב ואמיתי לתרום ואני שמחה שיש לי היכולת לתרום ולעזור, מעבר להנאה שגורמת לי ההתנדבות".

"עושה הרגשה טובה להתנדב" (צילום: באדיבות המשפחה)
"עושה הרגשה טובה להתנדב" | צילום: באדיבות המשפחה

לקראת ראש השנה יוצא ארגון "לתת" במבצע, שהפך עם השנים למסורת ולחלק משגרת החיים בישראל, "לתת באהבה" - איסוף מזון למשפחות נזקקות. "גם השנה אנחנו נאלצים להתמודד עם מציאות בלתי אפשרית של מצוקה קשה שהולכת ומחריפה, עקב אי הטיפול הממשלתי בעוני ובפערים החברתיים", ציין ערן וינטרוב, מנכ"ל ארגון "לתת". "אנו מאמינים שהעשייה המשותפת תוכל להעצים את ההירתמות של אזרחי ישראל, על מנת לאפשר לכל אלה שזקוקים לכך לחגוג את ראש השנה בכבוד, עם מעט תקווה ואופטימיות לקראת השנה החדשה".

לתרומת 10 שקלים שלחו מסרון עם המילה "לתת" למספר 8855. ניתן לתרום ארוחה בשווי 60 שקלים גם דרך אתר "לתת"