תינוק מת נמצא היום בתוך פח אשפה ברחוב משה שרת בבאר שבע. צוות טיפול נמרץ שהוזעק למקום קבע את מותו. אימו, צעירה בשנות ה-20 לחייה, אותרה מאוחר יותר בבית החולים "סורוקה" בעיר, לאחר שהתקבל דיווח מבית החולים על אישה שנחשדת שקשורה לאירוע, והגיעה על מנת לקבל טיפול רפואי.

התינוק נמצא בסמוך לשעה 12:00 על ידי עוברי אורח בפח אשפה ברחוב משה שרת בבאר שבע. "עוברי אורח הודיעו למשטרה על מציאותו", אמרו במד"א. "ניידת של נט"ן שהגיעה למקום קבעה את מותו. הטיפול באירוע הועבר באופן מיידי למשטרת ישראל".

אולם, במקביל למסע החיפושים הנרחב שערכו שוטרי תחנת באר שבע, הגיעה צעירה בשנות ה-20 לחייה לבית החולים "סורוקה" בעיר. "בשל דימומים מרובים ולאחר בדיקה מקיפה של הצוות הרפואי, עלה חשד כי מקור הדימום הוא הריוני", אמרה דוברת בית החולים. "על כן, שיתף הצוות הרפואי את השירות הסוציאלי, שעידכן את המשטרה". במקביל להתערבות המשטרה, קיבלה האישה טיפול רפואי במקום. מבית החולים נמסר הערב: "מצבה הכללי של הצעירה טוב. היא מאושפזת במחלקת נשים".

בשעות הערב דיווחה המשטרה, כי במקביל לאישפוזה של הצעירה, היא נעצרה ותחקר רק בהמשך, "כשיוטב מצבה הרפואי".

ביולי השנה נעצרה בבאר שבע עובדת זרה ממולדובה בשנות ה-30 לחייה, לאחר שהודתה כי ילדה תינוק מת והשליכה אותו בפח אשפה סמוך לביתה.