גופות הנרצחים בהודו (צילום: רויטרס, חדשות)
גופות הנרצחים בהודו | צילום: רויטרס, חדשות

יממה לאחר שהתבהרו מימדי האסון בבית חב"ד במומבאי: השר יעקב אדרי מקדימה כינס היום את ועדת השרים לסמלים וטקסים כדי לדון בהלוויותיהם של הרוגי הפיגוע בהודו.

הוועדה קיבלה החלטה להכיר בקורבנות הישראלים אשר נהרגו במתקפת הטרור בעיר כנפגעי פעולות איבה על כל המשתמע מכך. כלומר, כאשר יגיעו ארונותיהם לארץ ייקברו הנרצחים בפיגוע בהלוויות ממלכתיות, אשר בהם ישתתפו נציגי ממשלה. כמו כן משפחות הנפגעים תקבלנה את כספי הביטוח לאומי.

עוד הוחלט בוועדה כי משלחת בת 60 איש תצא היום בצהריים למומבאי בטיסת חיל האוויר לצורך עזרה בזיהוי הגופות וטיפול בפצועים.

רק לפני מספר ימים, בוועדה האחרונה לסמלים וטקסים החליט יו"ר הועדה אדרי, לכלול את נפגעי פעולות האיבה בחו"ל עם נפגעי פעולות האיבה בארץ. בנוסף העלה השר אדרי בישיבת הממשלה הבוקר, הצעה לפיה המדינה תשפץ את מבנה בית חב"ד במומבאי שנפגע בפיגוע.

משלחת זיהוי פלילי יצאה להודו

בעקבות הפיגוע בבית חב"ד בו נהרגו תשעה ישראלים ויהודים, מוקדם יותר היום יצאה משלחת של המחלקה לזיהוי פלילי של המשטרה ביחד עם מטוס חיל אוויר אשר טס למומבאי כדי להביא ארצה את הגופות. מטרתם של אנשי המחלקה לזיהוי פלילי לאתר ארבעה ישראלים השוהים בהודו, שטרם יצרו קשר עם הבית מאז פיגוע הטרור הנורא שהתרחש בבירת העסקים ההודית. יצחק קורוניו, ראש המשלחת הדגיש כי במחלקה רואים בנסיעתם כמשימה לאומית.

המשלחת, המונה שבעה אנשים מכל קצוות מלאכת הזיהוי, כוללת רופאת שיניים מתנדבת, מומחה לטביעות אצבעות, פתולוג ואנתרופולוגית, ותיקח עימה 800 ק"ג של ציוד דוגמת מצלמות רנטגן וציוד כללי לזיהוי קורבנות.

מתקפת טרור במומבאי - סיקור מיוחד:

מז"פ יצא להודו: "זו משימה לאומית"

תעתועי הגורל: הבכי שהציל את חייו של מויישי הקטן

חקירת המחבלים: "רצינו עוד 9/11"

הסתיימה מתקפת הטרור במומבאי: זוהו 6 גופות בבית חב"ד

סוף טראגי: הזוג הולצברג נרצח

חשש כבד לחיי הישראלים בהודו

פרסום ראשון: צילומי החטופים בהודו

רינה פושקרנה בטור מיוחד לחדשות 2 באינטרנט