13 הישראלים שנפצעו אתמול בתאונת דרכים במהלך טיול בגיאורגיה נחתו הלילה בנמל התעופה בן גוריון. בטיסה המיוחדת הובאה גופתה של בהירה נואמה שנהרגה בתאונה הקשה. בין הפצועים: ישראלית אחת במצב קשה, שישה במצב בינוני, והשאר במצב קל. פרמדיקים של מד"א העניקו להם טיפול רפואי בנמל התעופה והעבירו אותם לבתי החולים.

בתום מבצע מיוחד להעברת הפצועים וגופתה של נואמה באלונקות לישראל, נחת לפנות בוקר מטוס הבואינג 737 בנמל התעופה בן-גוריון. צוותי מד"א עלו למטוס והעבירו את הפצועים במעליות מיוחדות לניידות טיפול נמרץ ואמבולנסים שהמתינו סמוך למטוס. משם נלקחו הפצועים לבתי החולים אסף הרופא, בילינסון ותל השומר.

בתאונת הדרכים בגאורגיה הקשה נהרגה אתמול בהירה נואמה בת 58, ישראלית מקריית אתא. נואמה ובעלה נסעו יחד במיניבוס בו היו 14 תיירים מישראל, שנקלע לתאונה הקשה. בתאונה נפצעה ישראלית נוספת באורח קשה.

חבר משפחתה של נואמה סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי כל הנוסעים במיניבוס היו חברים, שתכננו לנסוע ביחד לטיול המאורגן. "בהירה הייתה מיוזמות הטיול", סיפר החבר, "היא הייתה אהובה על כולם". הוא הוסיף כי ככל הנראה התאונה אירעה כאשר חפץ כלשהו נפל ממשאית שעברה בסמוך למיניבוס ופגע בו.

אחד הפצועים סיפר בראיון לטלוויזיה המקומית כי "אני זוכר שהחלונות התנפצו עלינו, ואחרי זה אני כבר לא זוכר כלום. רק בעל אחד שקרא לאשתו, והיא לא הגיבה".

ממשרד החוץ נמסר לחדשות 2 באינטרנט, כי התאונה אירעה כ-250 קילומטרים מצפון לבירה טביליסי. כל הפצועים פונו לבית החולים סוטורי באזור ובהמשך הועברו לבית החולים בטביליסי.

ההרוגה בתאונה, בהירה נואמה, ובן זוגה (צילום: חדשות 2)
ההרוגה בתאונה, בהירה נואמה, ובן זוגה | צילום: חדשות 2

ממשלת גאורגיה הטיסה את הפצועים הביתה

נשיא גאורגיה מיכאיל סאקשווילי הנחה את כל הגורמים הרלוונטיים לסייע בטיפולם ובפינויים. אתמול המריא מטביליסי לעיר קוטאיסי מטוס שארגנה ממשלת גיאורגיה, והעלה על סיפונו את הפצועים. מיד לאחר העלאת הפצועים, המריא המטוס לנתב"ג.

המיניבוס של הישראלים, לאחר התאונה (צילום: חדשות 2)
המיניבוס של הישראלים, לאחר התאונה | צילום: חדשות 2

השדה בקוטאיסי הינו שדה תעופה מקומי ולא בינלאומי. לצורך קליטת המטוס, מסוג בואינג 737, ממשלת גאורגיה הכשירה באורח מיוחד את השדה. הפצועים עלו לטיסה בישיבה או בשכיבה - כל אחד לפי מצבו. ממשלת גאורגיה הכשירה במיוחד גם את המטוס לקליטת פצועים והעלתה אליו אלונקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק