מצבו של התינוק שהוטח ברצפה על ידי אמו הוחמר ומוגדר כאנוש. הוא הועבר הלילה מבית החולים זיו שבצפת לבית החולים רמב"ם בחיפה. המשטרה תבקש היום מבית המשפט השלום בצפת להאריך את מעצרה של האם בחשד שביצעה ניסיון רצח.

התינוק נותח בראשו אתמול בבית החולים זיו. "הניתוח אומנם הציל את חייו, אולם מצבו עדיין אינו יציב. הוא סובל מפגיעות ראש קשות ודימום תוך מוחי, ושרוי כרגע בהרדמה", אמר ד"ר ערן טלאור מנהל מחלקת טראומה בבית החולים רמב"ם בחיפה.

האם ובעלה, תושבי חצור הגלילית, החישו אתמול את התינוק בן ה-19 יום לחדר המיון בבית החולים זיו שבצפת, לאחר שסבל מחום גבוה. כשהגיעו למקום החל ויכוח בין בני הזוג שבמהלכו השליכה האם את בנה על הרצפה ופצעה אותו אנוש.

אנשים שנכחו במקום חשבו תחילה שההורים התווכחו על סוג הטיפול שיקבל בנם, אך איש מהם לא חשש לרגע לחייו של התינוק. לדברי עדי הראייה במהלך הוויכוח האם בת ה-28 הניפה את בנה באוויר ואז הטיחה אותו ברצפה. הצוות הרפואי שהיה במקום אץ אל התינוק ואיבחן אצלו חבלות חמורות, דימומים בראש ובכל גופו ושברים מרובים. הפעוט הובהל לניתוח חירום, בניסיון להציל את חייו .

מתחקור ראשוני עולה שהרקע לוויכוח בין ההורים כלל לא היה קשור לילד, אלא נוצר סביב משקעים ישנים בין בני הזוג. לזוג שני ילדים נוספים המטופלים שהועברו לטיפול שירותי הרווחה.