שטילוב יקבל מענק מיוחד
עשה היסטוריה. שטילוב | צילום: AP

הישג הסטורי להתעמלות הישראלית: אלכס שטילוב בן ה-26 זכה היום במדליית הזהב בגמר תרגיל הקרקע באליפות אירופה להתעמלות, שנחשב לאחד המקצועות היפים והפופולאריים ביותר בתחום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקווה התנגנה היום באולם במוסקבה בו התקיימה התחרות, כשבפעם הראשונה עלה מתעמל ישראלי על הפודיום וקיבל את מדליית הזהב. שטילוב זכה בכבוד במשותף עם מקס וויטלוק הבריטי. שטילוב חיזק בכך עוד יותר את מעמדו כמתעמל הישראלי הטוב בכל הזמנים. מדובר בהישג אישי שלו כשהצליח להשיג ציון של 15.333 - המעידה על ביצוע קרוב לשלמות.

"זה היה החלום שלי, סוף סוף לזכות במקום הראשון, ולא שוב שני או שלישי", אמר שטילוב בהתרגשות לערוץ הספורט עם תום טקס חלוקת המדליות. מחר ייתחרה שטילוב גם בגמר תרגיל המתח בתחרות.

המתעמל הישראלי הטוב בכל הזמנים
המתעמל הישראלי הטוב בכל הזמנים | צילום: רויטרס

זוהי המדלייה הרביעית של שטילוב באליפות אירופה, אך הזהב הראשון. כמו כן, הוא זכה בעבר בשתי מדליות באליפויות עולם, אך כאמור - מעולם לא הגיע לזהב. באולימפיאדת לונדון סיים שטילוב במקום השישי והגבוה ביותר אי פעם למתעמל ישראלי, אך אכזב מעט כיון שסומן כתקווה מרכזית למדליה.

שרת התרבות והספורט לימור לבנת שוחחה עם המתעמל אלכס שטילוב ובירכה אותו על זכייתו במדליית הזהב באליפות אירופה. "זכייתו מבססת את מעמדו כאחד המתעמלים הטובים בעולם ואחד השגרירים החשובים של הספורט הישראלי בכל הזמנים", אמרה לבנת.

"זה היה רק עניין של זמן עד שהוא יהפוך למספר 1, כי הוא נמצא כבר לא מעט שנים בטופ העולמי של ענף ההתעמלות. לאלכס יש סיכוי לכבוש עוד פסגה באליפות הזו, ואני מאחלת לו הצלחה גדולה בגמר המתח שיתקיים מחר", סיכמה לבנת.

הוועד האולימפי ברך אף הוא את המתעמל על זכייתו והודיע כי בקבלת פנים חגיגית יוענק לו פרס כספי של 50 אלף שקלים, אותו יחלוק עם מאמנו סרגיי וייסבורג. יגאל כרמי, יו"ר הוועד האולימפי, הוסיף והכריז - "שטילוב הוא המתעמל המעוטר ביותר של ישראל בכל הזמנים במדליות באליפויות עולם ואליפויות אירופה. הוא הוכיח שהוא נחוש להצליח בכל תחרות בה הוא משתתף ועושה הכל כדי לשמור על מעמדו הספורטיבי הנכבד". "אלכס, אנחנו גאים בך ומקווים לראותך בריו 2016", סיכם כרמלי בהתרגשות.