יגאל עמיר ואיתמר בן גביר (עיבוד מחשב) (צילום: חדשות)
איתמר בן גביר ויגאל עמיר (עיבוד מחשב) | צילום: חדשות

ה"וועד למען הדמוקרטיה" מפיק בימים אלה סרטון הקורא לשחרורו של יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה יצחק רבין. בסרט יוצגו תמונות מהחגיגות בלבנון לאחר שחרורו של סמיר קונטאר, וצילומים של הנשיא שמעון פרס עטוי בכפייה.

פעיל הימין הקיצוני איתמר בן גביר מפעילי הוועד מציין כי הסרטון הנוכחי הינו זה סרטון המשך לסרטון שיצא לפני כשנה, בו התראיין הזמר אריאל זילבר וקרא לשחרורו של רוצח רבין.

"המטרה היא להביא לידי ביטוי את הדרישה לשחרר את יגאל עמיר", אומר בן גביר. "אם משחררים רוצחים עם דם על הידיים צריך גם לשחרר את עמיר", הוא מוסיף ומדגיש כי חברי הוועד אינם תומכים במעשה של עמיר ומתנגדים לו, אולם גם מתנגדים לשחרורו של קונטאר ולשחרורם של מאות אסירים.

"לקחנו את הכיוון הכי רחוק כי הממשלה לקחה את הכיוון הכי רחוק", מאשים בן גביר את החלטת הממשלה לשחרר את קונטאר. "הממשלה לקחה אדם כמו סמיר קונטאר שרצח ארבעה אנשים ביניהם ילדה בת ארבע, יגאל עמיר רצח "רק" בן אדם אחד ומי שיש לו תחושה של צדק והגינות צריך להשתתף בהרגשה שלנו".

בקמפיין תופנה אצבע מאשימה בעיקר כלפי הנישא שמעון פרס. "פרס חותם על שחרור כל מחבל נאלח", אומר בן גביר. "אנחנו רוצים להדגיש שפרס הוא אדם מוטה ולא אובייקטיבי".

מי שתמונתו של פרס עם כפייה מעוררת בו תחושה של דה ז'ה וו של ההסתה מימי רצח רבין, מדגיש בן גביר כי תמונות כאלה הם חלק מחופש הביטוי "חופש הביטוי הוא לא רק לערבים ולשמאל הקיצוני".

הסרטון כרגע בחיתוליו, מספר בן גביר ומציין כי בכוונת הוועד לצאת בקמפיין שלם בנושא. במהלך הסרטון בכוונת הוועד לראיין את כל השרים שתמכו בשחרור קונטאר ולעמת אותם עם השאלה מדוע משחררים רוצח כמו קונטאר אך מסרבים לשחרר את עמיר. "אנחנו רוצים להראות את צביעותם, ולהראות שיש מדיניות של אפליה". מוסיף בן גביר.