לאחר שעובדי רשות שדות התעופה מימשו את איומיהם ופתחו בשביתה כוללת בנתב"ג, נותרו רבים שתכננו לטוס בימים הקרובים לחו"ל חסרי אונים. אז מה יעלה בגורל טיסת העסקים או החופשה המיוחלת? כך תכינו עצמכם לשביתה הגדולה.

רוצים לקבל עדכונים ברגע שיהיה חדש בנוגע לשביתה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

אילו שירותים מושבתים?

עובדי הנמל השביתו את כל הפעילות בשדה התעופה. לא יתקיימו המראות משדה התעופה, לא ייערכו בידוקים ביטחוניים על הקרקע, ולא יבוצע מיון או העמסה. בנוסף, לא ינתנו שירותי קרקע לפריקת ציוד ממטוסים נוחתים.

אילו שירותים יפעלו?

מטוסים יורשו לנחות בתחום שדה התעופה, אך לא יינתנו כל שירותים של פריקת המטען. בנוסף, מטוסים אשר נמצאים על מסלול ההמראה ומלאים בנוסעים יורשו הבוקר להמריא.

עד מתי תימשך השביתה?

מדוברות ועד עובדי רשות התעופה נמסר כי לא קיים תאריך יעד מוגדר לסיום השביתה. מבחינת ועד העובדים השביתה תסתיים רק כאשר יובטחו כספי הפנסיה של העובדים.

אני אמור להמריא היום - להגיע לשדה?

כיוון שלא ידוע מתי תסתיים השביתה או אפילו מתי ישובו הצדדים לשולחן המו"מ, הדבר היחיד שאפשר לעשות זה להתעדכן באמצעות התקשורת בהתפתחויות. מומלץ ליצור קשר עם סוכן הנסיעות לפני שמגיעים לשדה התעופה.

ומה קורה לגבי מי שאמור לנחות?

הרשות לא פוגעת בנחיתות, אך כן בנוסעים. מטוסים יכולים לנחות לפי לוח הזמנים הרגיל, אך מי שינחת לא יקבל כל שירות קרקע - מזוודות לא ייפרקו ולא יועברו למסוע, וכך המגיעים לארץ לא יוכלו לקבל את חפציהם בחזרה.

מה יעשה אדם שבוטלה טיסתו?

מחברת איסתא נמסר שהטיסות נדחו ולא בוטלו, ולכן הנוסעים יעלו על הטיסות הללו לכשתתחדש הפעילות בנתב"ג.

האם יהיה פיצוי על מלונות ומכוניות שהוזמנו?

המלונות באירופה נוהגים לגבות תשלום על הלילה הראשון במידה והמזמין לא מגיע מסיבה כלשהי. סוכנויות הנסיעות ינסו לצמצם ככל שיתאפשר את הנזקים הכספיים שייגרמו לנוסעים בעקבות השביתה.

למי ניתן לפנות לבירורים נוספים?

מרשות שדות התעופה נמסר כי הנוסעים יכולים לפנות למודיעין נמל התעופה בן גוריון בטלפון 9755555 – 03 או *6663. בנוסף נמסר כי פרטים ספציפיים לגבי הטיסות יש לקבל אצל חברות התעופה.