פסטיבל עכו 2008 (יח``צ: חדשות)
פסטיבל עכו - ארכיון חדשות 2 | יח``צ: חדשות

פסטיבל הסופרים והיוצרים הראשון בישראל הסתיים אמש במחאה של סופרים יהודים וערבים על ביטול פסטיבל עכו . כ-500 סופרים ואנשי רוח יהודים וערבים חתמו על עצומה הקוראת לשים קץ לאלימות בעכו, ולקיים כמתוכנן את הפסטיבל המסורתי.

"כאנשי רוח וסופרים הערים למכנים המשותפים בין התרבויות העמים והלשונות הערבית והעברית אנו קוראים לשים קץ למעשי האלימות בעכו, ולהחזיר את השקט ואת הדו-קיום בשלום על כנו", נכתב בעצומה.

"אנו קוראים לקיים את פסטיבל עכו במועדו, ולגייס את כוחות הביטחון כדי להבטיח את שלומם של הבאים למקום". קריאה פומבית זו פורסמה על ידי איגוד הכללי של הסופרים בישראל, הכולל בין 500 חבריו גם כ-80 סופרים ערבים.

"בדיוק חזרנו בשבת זו מסוף שבוע בקיבוץ מעלה החמישה, שבו עסקנו בנושאים המשותפים לשני העמים, וביניהם בעיות התרגום משפה לשפה", אמר יו"ר האיגוד, ד"ר חיים נגיד. "אנו סבורים שהחזרת החיים למסלולם והשיתוף בין שני העמים הם משימות דחופות, הכרחיות וחיוניות...לא יעלה על הדעת, שהמהומות יפרו מסורת כמעט בת שלושה עשורים, של פסטיבל עכו, שסימל מראשיתו את החיוניות וההכרחיות של חיים משותפים בעיר זו".

באתר הפסטיבל נכתב: לאחר בחינת כל האירועים האחרונים שהתרחשו בעיר עכו וההשלכות הביטחוניות והבטיחותיות כלפי חיי תושבי העיר עכו וכל באי הפסטיבל, הגיע ראש העיר עכו מר שמעון לנקרי יחד עם חברי מועצת העיר להחלטה שלא לקיים את פסטיבל עכו 2008 בחול המועד סוכות, ולדחותו למועד מאוחר יותר.