הגיעה ללא רוח חיים (צילום: חדשות 2)
חל שיפור במצבו של הפצוע (ארכיון) | צילום: חדשות 2

רז אליהו, מוותיקי קיבוץ נירים, נפצע קשה כתוצאה מפגיעת פצצת מרגמה שנורתה מעזה לעבר הקיבוץ. לאחר שאושפז במצב קשה במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים סורוקה בבאר שבע, חל שיפור במצבו והוא הועבר למחלה הניורוכירורגית בבית החולים. "אני חזק, אין ספק שאחזור לקיבוץ", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אליהו בן ה-77, סיפר לראשונה על הפציעה הקשה. "היה ירי, ופתאום הרגשתי שההדף זורק אותי. ממש לא בילוי לסוף השבוע", שחזר. "מיד הגיעו לטפל בי. הכל היה מתוקתק". לדבריו, בזמן הירי לקיבוץ נשמעה אזעקה, אך הוא לא הספיק לתפוס מחסה. "הייתי רחוק מאזור ממוגן. נפגעתי בראש וברגל, אבל לא ידעו איך יתפתחו הדימומים", סיפר.

אליהו מתגורר בנירים כבר 58 שנים. לקיבוץ הוא הגיע בשנת 1956, שבמהלכה נפגעו רבים מחבריו בעקבות הפגזות בקיבוץ. למרות הפציעה, הוא לא חושב לעזוב את ביתו. " אני לא מפחד, אני חזק. אני חוזר לנירים, אם אני שקט ובטוח? אני לא יודע. אבל כשאני מתאר לעצמי לאן אני יוצא מסורוקה, זה לנירים", קבע.

עלייה דרמטית בשכר החיילים (צילום: דובר צה"ל)
"הפסקת האש תתבטא במעשים", ארכיון | צילום: דובר צה"ל

השיבה לביתו שבקיבוץ במועצה האזורית אשכול נראית בעיניו כמהלך טבעיו וברור מאליו. לטענתו, המגורים בעוטף עזה מממשים ערך ראשון במעלה. "זאת הרגשת שליחות שצריך להיות שם", אמר. ואולם, כשהוא שומע על משפחות שאינן מתכוונות לחזור לבתיהן ביישובים באזור, הוא נוקט בגישה פחות נחרצת. "אני יכול להבין את המשפחות שעוזבות", אמר. כשנשאל בנוגע להפוגה בלחימה סמוך לביתו, הוא הביע מעט ספקנות. "אני אאמין להפסקת האש הזאת רק אם היא תלווה במעשים. זה לא בידיי. בסוף אין לנו על מי לסמוך אלא על אבינו שבשמיים", חתם.