אי ציות לרמזור אדום הוביל לטרגדיה משפחתית בלתי נתפסת: בתאונת דרכים קטלנית שאירעה בין רכב מסחרי למכונית פרטית באשקלון נהרגו שלוש נשים, בהן שתי אחיות ובתה של אחת מהן. 

שמות ההרוגות בתאונה הקשה הן ורדה בוקובזה בת 52, בתה לינור בוקובזה בת 28 ואחותה של האם ורדה, לאה קטני בת 59. לינור בת ה-28 הייתה בחודש ה-3 להריונה.

ברכב השני שהיה מעורב בתאונה נפצעו אב ושני ילדיו באורח בינוני עד קשה. כוחות גדולים של כיבוי אש ומשטרה שהגיעו למקום חילצו מספר לכודים מתוך הרכב.

הסיבה המשוערת: אי ציות לרמזור אדום

צוותי מד"א הגיעו לזירת האירוע כדי להעניק טיפול רפואי לנפגעים. מהחקירה הראשונית עולה כי שני כלי הרכב התנגשו בפינת הרחובות אלי כהן ורבין בעיר, ככל הנראה בשל אי ציות לרמזור של המכונית הפרטית. 

הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים ברזילי, שם ינסו לייצב את מצבם. המשטרה פתחה בחקירת האירוע הקשה, אולם נראה כי הסיבה לתאונה הקשה היא אי ציות לרמזור אדום של הרכב הפרטי, מה שהוביל להתגשות העוצמתית, שאחריה לא נשאר הרבה מכלי הרכב. החקירה כאמור נמשכת.

"זה נראה כמו תמונה של פיגוע"

תאונת דרכים, ארכיון (צילום: חדשות 2)
זירת התאונה באשקלון, הערב | צילום: חדשות 2

ניר מיכל, פרמדיק של מד"א שהגיע למקום, סיפר לחדשות 2 על התמונות מזירת התאונה. "הרכב המסחרי היה מרוסק והיו בו שלוש לכודות ללא רוח חיים. כ-50 מטר משם נמצא הרכב השני בו היו לכודים אב ושני ילדיו".

"התאונה הייתה מאוד קשה", מתאר הפרמדיק, "הגופות שהיו ברכב נותרו שמוטות, כמו תמונה של פיגוע. היו חלקי רכב מפוזרים בכל מקום, מחזות לא קלים בכלל".

האמבולנס בו נסע מיכל פינה את האב וילדיו שנפצעו בתאונה. "הילד היה מאוד מבוהל, כצפוי במקרה זה". לדברי הפרמדיק, בזירת התאונה היו עוברי אורח רבים והם אלו שהזעיקו את צוותי ההצלה למקום התאונה.

שבוע קטלני בכבישים

תאונת דרכים קטלנית (צילום: חדשות 2)
טרגדיה משפחתית בגלל רמזור אדום | צילום: חדשות 2

אירוע זה מצטרף לשורה של תאונות קטלניות שאירעו השבוע בכבישי הארץ. רק אתמול רכב מסחרי שנסע בכביש בין צומת ריינה לצומת הזכוכית באזור נצרת סטה מנתיבו מסיבה שטרם התבררה, ופגע חזיתית ברכב פרטי שנסע בנתיב הנגדי. כתוצאה מההתנגשות נהרגה במקום נהגת המכונית הפרטית, קרן סוויסה דהאן, בת 32 מקרית ים.

שלושה בני אדם שהיו ברכב המסחרי נפצעו באורח קשה ופונו במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה, ושניים נוספים פונו במצב קל לבית החולים האנגלי בנצרת.