החופשה שהסתיימה בחילוץ בלב ים: בני משפחת גרינברג לא ישכחו את חופשת הפסח שלהם, כשסטי"ל של חיל הים הגיע לעזרתם לאחר שנתקעו עם היאכטה בלב ים. "תוך שעה הם הגיעו, קפצו למים ושחרר אותנו", סיפר בהקלה יעקב גרינברג, אב המשפחה.

היאכטה "שחף" הפליגה ביום ראשון האחרון ממרינה בחוף קפריסין, בדרכה למרינה בהרצליה. על סיפונה היו איריס ויעקב גרינברג, ילדיהם ענבל, אייל ויעל, ילדיה של ענבל, התאומים אלון ויהונתן בני שש וחברתו של אייל.

בהתחלה הכל התנהל כשורה ללא תקלות, אך כעבור זמן קצר החלו הבעיות.  "סביב השעה 23:00 בלילה המנוע הרעיש מאוד והסירה הפסיקה להתקדם", משחזר יעקב גרינברג. באותו הלילה לא האיר הירח והיה חשוך מאוד, כך שלא היה טעם לנסות לראות מה קרה ורוב בני גרינברג המשיכו לישון עד שעות הבוקר. "קצת חששתי, כי אנחנו רגילים שהסירה שטה ולא עומדת", מספרת ענבל, בתו של יעקב, ומיד מוסיפה: "האמת שסמכתי על אבא שלי וידעתי שהכול יהיה בסדר".

הסטי"ל הגיע תוך שעה 

עם עלות השחר הצליח ליצור יעקב קשר עם ספינה של חיל הים. "הודעתי להם שיש לנו תקלה במנוע, ולהפתעתנו הרבה היוזמה באה מצידם - הם הודיעו שתוך שעה הם מגיעים אלינו", נזכר האב.

הסטי"ל שהגיע הוריד למים סירה ועליה חיילים שיחד עם יעקב קפצו למים ועזרו לו לשחרר את החבל שנתקע במדחף היאכטה. "ניסיתי לשחרר אותו אבל איבדתי את הכוחות, והצוות שהגיע קפץ למים, חתך את החבלים ושחרר אותנו", מספר יעקב, "הם היו מקסימים בצורה יוצאת דופן - כמו שאנחנו מצפים מהצבא שלנו".