מסיבת יום הולדת כזו עוד לא נראתה פה: אלפי מוזמנים מהארץ ומהעולם השתתפו אמש באירוע המרכזי לציון יום ההולדת ה-90 לנשיא המדינה שמעון פרס בבנייני האומה בירושלים. מחוץ לאולם המרכזי נערכה קבלת פנים חגיגית, בה השתתפו רבים ומוכרים: בכירי מערכת הביטחון כמו גנץ ופרדו, מנהלי הבנקים, אנשי עסקים, כוכבי בידור ואחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראשון המברכים על הבמה היה ראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר. "הגענו לכאן מכל פינה בעולם כדי לכבד אדם שאני מעריץ", אמר בלייר. "שמעון כיהן כשר ביטחון, שר אוצר, שר חוץ וראש ממשלה. היום הוא בן 90 ועכשיו הוא הנשיא. מה הלאה? לנו יש את המלכה שלנו, ולכם יש את שמעון שלכם", התבדח בלייר עם הקהל.

אחרי בלייר, עלתה לבמה נכדתו הצעירה של פרס, עדן. "תודה על הכל סבא, אוהבת אותך", אמרה - והעניקה ורד לסבה, שישב בשורה הראשונה בקהל, לצד ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון. "זו הנכדה שלי", לחש פרס לקלינטון בגאווה.

מנהיגים ואנשי תרבות מכל העולם, שלא הגיעו לאירוע, שלחו ברכה מצולמת. ביניהם, סולן להקת U2 בונו. "אנחנו מעריצים את פרס כפי שאנחנו מעריצים את כל מי שהחליט החלטות קשות והתפשר למען השלום", אמר. כמוהו גם הסופר וחתן פרס נובל לשלום אלי ויזל בירך את הנשיא בסרטון. "אני חושב שרק יאה שכל האנשים בעולם שאוהבים את ישראל ומכבדים אותך יאחלו לך עוד שנים רבות של יצירתיות והגנת מנהיגות", אמר ויזל.

על שירת התקווה בסיומו של האירוע ניצח זובין מהטה, המנהל המוסיקלי של התזמורת הפילהרמונית הישראלית. גם הוא בירך את הנשיא, לא לפני שהקהל קם על רגליו בתום נאומו של פרס בכדי להעניק לו כבוד בפעם האחרונה לערב זה. בין אלו ששלחו ברכות מוקלטות לנשיא: נשיא ארצות הברית ברק אובמה, נשיא צרפת פרנסואה הולנד וקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל.