השוטרים ירו למוות בכתם (צילום: חדשות 2)
השוטרים ירו למוות בכתם | צילום: חדשות 2

כלב נובח אינו נושך? לעמותת "תנו לחיות לחיות" נשלח מכתב תלונה ממשפחה בכפר גדעון שבצפון נגד שוטרים שלטענתם ירו למוות בכלבם הפרטי כתם, לאחר שנבח עליהם. המשטרה אומרת בתגובה: הכלב מסוכן לציבור ומדובר בהגנה עצמית.

בשבוע שעבר התקשר אחד השכנים בכפר למוקד המשטרה והתלונן על מוסיקה חזקה בדירת אחד משכניו. השוטרים הגיעו לבית שממנו נשמע הרעש, בכדי לטפל בתלונה, וראו בכניסה לחצר הבניין שלט אזהרה ועליו נכתב "זהירות כלב נושך". על פי מכתב התלונה ששיגרה המשפחה "אחד השוטרים הכניס את ידו דרך השער ופתח אותו-למרות שהכלב כתם לא הפסיק לנבוח עליהם. השוטרים נכנסו ואז כתם נשך את אחד מהם והשוטר השני בתגובה-ירה בו בראש".

אחד השוטרים נפצע ברגלו, אך לא ניתן לדעת בוודאות אם נפגע מנשיכת הכלב או מירי חברו השוטר לעבר הכלב. לדברי אם המשפחה: "כשהגעתי למקום ראיתי את השוטר חבוש ברגלו. אינני יודעת אם מהנשיכה או אולי מהירי של השוטר השני". האישה מספרת: "כמה מהכדורים שירו השוטרים פגעו בכלב, וכמה בשער הכניסה לחצר. כמובן מיד הייתי עסוקה עם הבן שלי, שלא נכח באותה עת בבית, אך שמע את היריות והגיע בריצה הביתה ומצא את כתם גוסס".

"מדובר במקרה קלאסי של הגנה עצמית"

בתגובה לתלונה מסרה משטרת ישראל: "אגודת תנו לחיות לחיות עשתה רצח אופי למשטרת ישראל. לפני כשבוע התקבל אירוע על סכסוך שכנים בכפר גדעון בצפון. שוטר ומתנדב הגיעו למקום, התחילו לטפל באירוע בחצר משותפת של בניין מגורים. במהלך הטיפול באירוע מתוך אחת הדירות יצאו שני כלבים מסוג פיטבול ותקפו את המתנדב. הפיטבול שיסע בו את שיניו וקרע את שריריו ביד וברגל. על מנת להגן על חייו נאלץ המתנדב לירות בכלב ולהורגו, מדובר במקרה קלאסי של הגנה עצמית", לטענתם.

המשטרה הוסיפה: "על פי החוק כלב מסוג פיטבול מוגדר ככלב מסוכן ולכן החזקתו ברשות הפרט חייבת להיות באופן שלא יוכל לצאת מהמתחם הסגור, במקרה המדובר הכלבים פשוט יצאו מהבית ללא השגחה ותקפו את השוטרים", אמרו במשטרה והוסיפו: "אנו מביעים צער על מות הכלב, אך מה היה קורה במקרה שילדים קטנים היו משחקים בחצר במקום השוטרים?"

אתי אלטמן מעמותת "תנו לחיות לחיות" אמרה לחדשות 2 באינטרנט: "ביום ראשון נפנה למפכ"ל ולשר לביטחון פנים. בדרישה לפתוח בחקירה. ולראות את הדוח הרפואי של השוטר שנפצע. אנחנו לא עושים רצח אופי לאף אחד, אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם המשטרה כבר עשרות שנים".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק