אילוסטרציה (צילום: SUTTERSTOCK)
ברק וקווי מתח גבוה. ארכיון | צילום: SUTTERSTOCK

יום אחד - שלוש תאונות עבודה קשות: עובד חברת החשמל בן 20 התחשמל למוות היום בירושלים, ככל הנראה לאחר שנגע או טיפס על עמוד חשמל סמוך לכפר סילוואן. הוא פונה במצב אנוש לבית החולים הדסה הר הצופים, שם נקבע מותו. המשטרה פתחה בחקירת המקרה.

"מדובר בעובד של חברת החשמל שככל הנראה התחשמל במהלך עבודתו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט חביב גבאי, פראמדיק של מד"א שהגיע למקום. "מצאנו את האיש מחוסר הכרה. ביצענו בו פעולות החייאה ופינינו אותו ללא דופק וללא נשימה במצב קשה לבית החולים הר הצופים בעיר".

במקרה אחר נפצע הבוקר פועל בינוני לאחר שנפל ממשטח יציקת בטון באתר בנייה בעיר מודיעין. אישה כבת 40 נפצעה בינוני גם היא, לאחר שנפגעה ממלגזה בבית אריזה ביישוב ניצנים.

בספטמבר: 3 התחשמלויות

בחודש ספטמבר בשנה שעברה התחשמלו שלושה בני אדם, אחד מהם למוות, בשלוש תקריות שונות. בעכו התחשמל פועל בן 37 מכבל ונכווה בכל חלקי גופו במפעלי "מילועוף". הוא פונה במצב בינוני עד קשה לבית החולים בנהריה.

כמה ימים לפני כן התחשמל פועל תאילנדי ונפל מגובה של 11 מטרים במושב עין יהב שבדרום. הפועל טופל במקום על ידי צוות של מד"א, ופונה על ידי מסוק לבית החולים סורוקה במצב קשה, כשהוא סובל מכוויות רבות.

בחיפה התחשמל לוממת עובד בחנות תאורה בן 54 כשבדק רכיב חשמלי. צוות רפואי שהגיע למקום, ברחוב ההסתדרות, ביצע פעולות החייאה ממושכות אך נאלץ לקבוע את מותו.