השוטר שחילץ את היולדת, היום (צילום: צילום: משטרת ישראל)
השוטר שחילץ את היולדת, היום | צילום: צילום: משטרת ישראל

חוץ משלגים, גשמים ונזקים, הסערה המשתוללת בכל רחבי הארץ הולידה גם חיים חדשים: הבוקר, בזמן שירדו גשמים עזים באזור המרכז, נתקעו צעירה בת 24 ואביה ממודיעין עילית בפקק תנועה באזור צומת מסובים בכביש 4. לפתע החלה הצעירה, בחודש התשיעי להריונה, לחוש בצירים ובירידת מים - ונאלצה להתפנות במהרה לבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אביה יצא מהרכב - ונופף לעזרה לשוטר ממשטרת התנועה הארצית של תל אביב דודו אלבז, ששהה במקום. אלבז הבחין בו, ניגש אליו ואל בתו והבחין שהבת כורעת ללדת ונמצאת במצוקה.

"הייתי בסיור שגרתי והיה גשם מאוד חזק", סיפר אלבז לחדשות 2 Online. "גבר נצמד לניידת שנסעתי בה, צפר לי בכל הכוח ואמר לי לפתוח את החלון. הוא אמר לי שהבת שלו עם ירידת מים ושהוא חייב להגיע מהר לבית החולים בבני ברק".

פינה את הכביש

על אף העומסים הכבדים שהיו במקום, פתח אלבז ציר תנועה עם הניידת וליווה אותה ואת אביה עד הגעתם בשלום לבית החולים "מעייני הישועה" בבני ברק.

"היו צרחות של הבת שהייתה מאוד לחוצה ורק רצתה להגיע לבית החולים. הנחיתי את אביה שנהג ברכב להיצמד אליי, ופילסתי נתיב מילוט מעומסי התנועה שהיו במקום. נסענו על השוליים ובין רכבים, עד שהגענו לשערי בית החולים", סיפר. לדבריו, אם האב ובתו היו נשארים תקועים בפקק, היא הייתה יולדת ברכב. 

"הצעירה שהגיעה אלינו כרעה ללדת, וכעבור 10 דקות נולדה בבית החולים בת בריאה", נמסר מבית החולים. אביה של היולדת שהפכה לאם, הודה מקרב לב לשוטר על הסיוע שהגיש להם.

סיקור מיוחד - סערה לבנה:

צפו: מבצע חילוץ דרמטי משיטפון בדרום

איך תוכלו לסייע לחולים ונזקקים בסופה?

איך מתמודדות החיות עם הסערה?

צפו: ילדי ירושלים נרגשים - בצפון מאוכזבים

שלג גם בדרום: "הפכנו לחרמון 2"

אתם צילמתם: התמונות שלכם בשלג

צפו: שיטפונות בנחל חבר

לזה כולם מחכים: כך נראית ירושלים בלבן