הומופוביה בתל אביב. ארכיון (צילום: חדשות 2)
"פשע כזה יכול לנבוע רק משנאה", פנקס | צילום: חדשות 2

בקהילה הגאה עוקבים בדריכות אחר הפרסומים אודות זהות החשודים במעשה הרצח בברנוער לפני כארבע שנים, ובעיקר אחר זהותו של החשוד הרביעי שנחשב לדמות מוכרת בקרב הקהילה. "על אף ההסתעפויות, אסור לשכוח שחלקה העיקרי של הפרשה הוא מסע הרצח שהביא למותם של נערים", הבהיר הערב איתי פנקס העומד בראש המרכז הגאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך ריאיון לתכניתנו "מהדורה ראשונה" עם אורן וייגנפלד ביקש פנקס להבהיר כי על אף ההתפתחויות האחרונות בחקירה, עדיין מדובר בפשע שנאה כלפי הקהילה הגאה. "צריך לזכור שהבסיס לכל החקירה הזו נעוץ בכך שאדם אחד או קבוצה נכנסו למקום הבילוי של בני נוער המשתייכים לקהילה הגאה, ורצחו שניים מהם. כמה מהצעירים שנפצעו ישאו את הצלקות עד סוף ימיהם. פשע שכזה לא יכול לנבוע מסיבה שהיא אינה שנאה", אמר יו"ר המרכז הגאה.

פנקס אף התייחס לסוגייה לפיה אחד העצורים הוא אדם המוכר בקהילה. "צריך להבין שהביטוי 'בכיר בקהילה' הוא ביטוי מוגזם. אגודת הלהט"ב היא גוף קטן שפועל בו מספר מצומצם של אנשים בהתנדבות, המונח 'בכיר' שנוי במחלוקת במקרה זה".

לדבריו, החשוד הוא אדם פעיל בקהילה, שלקח חלק בפעילויות שונות למען זכויות הלהט"ב בישראל. "אינני מאשים או מסנגר, רק מציין את הדברים באופן אובייקטיבי. החשוד שעליו דובר הקדיש זמן רב לענייני הקהילה ולאו דווקא לנוער. כרגע מדובר על דברים מאד פשוטים, אך במקביל אסור לשכוח שהוא לא נפגע באופן כלשהו".