הלבן המרהיב שכיסה היום (ש') את שכונת בית הכרם בירושלים כמעט הצליח להסתיר את מימדי ההרס. עצים עתיקים, שעוד עמדו זקופים בימי הטורקים, קרסו תחת השלג הכבד, הפילו איתם קילומטרים על גבי קילומטרים של קווי מתח והותירו עשרות אלפי בתי אב ללא חשמל. בזמן שרבים מתושבי ירושלים בחרו לבלות את היום הסוער הזה בבית, הצוות של איציק מחברת החשמל יצא להחזיר את התושבים לציביליזציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו מגיעים למקום העבודה, מוודאים שנותק שם החשמל ושאין אף אחד בסביבה שעלול להיפגע", מסביר דניאל מהגר מחברת החשמל על התהליך. "צריכים להרים את הכבל שנפל על הקרקע לגובה. למעלה אנחנו מחברים אותו ומביאים את המחלקה הבאה שתבוא ותחבר את הכבלים לבתים".

חברת החשמל ממשיכה לעבוד
מפנקים את העובדים בתה חם | צילום: פייסבוק חברת החשמל

שעה של עבודה ורחוב הבנאי בבית הכרם מחובר לחשמל. חלק מהתושבים חיו בעלטה ובצינה כבר שלושה ימים וחלקם ניצלו את הקומקום ששב לפעול כדי לפנק את העובדים בתה חם. מאז יום חמישי תיקן הצוות כמה עשרות קווי חשמל. העובדים האלה מודעים לביקורת על החברה שבה הם עובדים, אבל חיצי הביקורת לא מגיעים עד לקווי המתח העליונים והם עסוקים בניסיון לחשמל את הרחוב וגם בגעגועים הביתה.

את ארוחת הצהריים יאכל ניסים על מכסה המנוע. אנשי הצוות מרגישים כמו אלפיניסטים אבל אוכלים מנות קרב ממש כמו בגולני. אחרי האוכל הם עולים על הרכבים וממשיכים לנסות לנווט בין הרחובות שחסומים בכבלי חשמל, עצים ורכבים.

נזקים כבדים
נזקים כבדים | צילום: פייסבוק חברת החשמל

בחברת החשמל מעריכים שעד מחר (א') יתוקנו רוב התקלות בעיר הבירה - הערכה שמאחוריה עומדים האנשים האלה, אנשי עבודה שנויים במחלוקת. אצל התושבים שנותקו מנותקים מחשמל הם מקור לזעם ותסכול, אבל אצל מי שחובר מחדש הם גיבורי היום.