מאות מפגינים חסמו בצהריים את ציר 65 ליד כפר קרע, במחאה על הריסת בית מוקדם יותר השבוע בצומת קציר. לטענת המפגינים, הבית נבנה לפני שנת 1967 בכפר ולטענתם - לא הייתה הצדקה להריסתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההפגנה החלה לאחר תפילת יום השישי שהתקיימה על הריסות הבית. בתפילה השתתפו חברי כנסת ערבים וראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, ראאד סלאח. לאחר התפילה, יצאו המפגינים לכיוון הצומת והחלו לחסום את הכביש, שמהווה ציר מרכזי שמחבר בין צפון הארץ למרכזה.

חסימת הצומת, היום
חסימת הצומת, היום | צילום: alarab.net

שוטרים שניסו לשחר את הצומת נתקלו בהתנגדות מצד עשרות צעירים שסירבו להתפנות. המשטרה הפעילה כוח בכדי לשחרר את הצומת תוך כדי שימוש בגז מדמיע. לבסוף הצומת נפתח לתנועה, אך עדיין מורגשת נוכחות מוגברת של שוטרים במקום. מאות המפגינים טרם התפזרו אך הם אינם מפריעים לתנועה.

דובר מחוז חוף במשטרה, רב-פקד ערן שקד, מסר כי "שוטרים שהגיעו למקום הצליחו להשתלט על המפגינים ופתחו לבסוף את הציר לתנועת רכבים". משטרת מחוז חוף הודיעה כי בהפגנה בכביש 65 השתתפו כ-300 מפגינים והמחאה תואמה עם פיקוד המשטרה המקומית. משסירבו המפגינים לפנות את הכביש, שנחסם לפרק זמן קצר, הם נהדפו על ידי כוחות המשטרה תוך כדי שיידו אבנים אל עבר השוטרים. המשטרה עצרה שני מפגינים בחשד לתקיפת שוטרים. לא דווח על נפגעים מצד המפגינים או השוטרים.