אם היו אומרים לכם שתוכלו לחיות עד גיל 200, 300 או אולי אפילו 1000 זה היה מעלה בכם גיחוך, אבל יש לא מעט מדענים שטוענים כי בעוד כמה עשרות שנים תימצא הטכנולוגיה שתאפשר להאריך את חיי האדם באופן כזה שהוא יישאר צעיר ובריא גם בגיל מתקדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דיירי רחוב זלוטופולסקי בתל אביב הגיעו ביום שני ליום הולדת עגול ומרגש במיוחד - גילה מאור לא נחה כבר מאה שנה, היא עדיין עובדת בעמותה שהקימה: עמותת לבב. "הסוד שלי אני הוא שאני תמיד הולכת הרבה", היא מגלה, אך מודה: "לא חשבתי שאגיע לגיל 100".

ד"ר אוברי דה גריי, מדען וחוקר זקנה שהחליט להילחם במוות ומוכר בעולם כגורו של חיי הנצח, הגיע השבוע לישראל כדי לחלוק את הרעיונות המהפכניים שלו. ומבחינתו גיל 100 זה רק ההתחלה.

למצוא תרופה להזדקנות

צפו בכתבה המלאה (צילום: חדשות 2)
חגגה יום הולדת 100, גילה מאור | צילום: חדשות 2

את המפגש עמו ארגנו חברי הקהילה הטרנס הומניסטית או הסינגולארית בישראל. הם מאמינים שההתמזגות בין האדם לטכנולוגיה שתביא להארכת חיים רדיקאלית נמצאת מעבר לפינה. יחד עם דה גריי הגיעו לישראל מאה חוקרים מרחבי העולם לכנס האירופאי השמיני לביוגרונטולוגיה שנערך בלוקיישן הסימבולי- ים המוות.

דה גריי, שעומד בראש מכון מחקר בארצות הברית מנסה להוכיח שהזקנה היא בעצם מחלה שניתנת לריפוי, על פי התיאוריה שלו אם נצליח למצוא תרופה לשבעה נזקים שנגרמים לרקמות התאים נוכל לעצור את ההזדקנות ולחיות פה עד זמן לא מוגבל.

ננו-רובוטים מחסלים וירוסים

המבורגר בתנאי מעבדה, אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
רובוטים זעירים יחסלו וירוסים? | צילום: חדשות 2

בינתיים שעון החול של כולנו אוזל, אתם בטח אומרים - חכו רגע עם חיי הנצח: קודם תמצאו תרופה למחלות שנגרמות מווירוסים כמו איידס, שפעת וחלק מסוגי הסרטן.

אז במעבדה בישראל מפתחים פטנט שמיוצר מרובוטים זעירים: עד עכשיו הרובוטים הזעירים שפותחו כאן חיסלו כמעט במאה אחוז וירוסים של איידס ושפעת - על עכברים וג'וקים. בעתיד מקווים שבאמצעות הטכנולוגיה הזאת, הננו רובוטים יוכלו לתקשר עם מחשבים חיצוניים ולשלוט על כל מה שקורה בגוף ובראש שלנו.