נועם גרשוני, היום (צילום: באדיבות ערוץ 1)
חוגג את זכייתו, גרשוני, היום | צילום: באדיבות ערוץ 1

הטניסאי הישראלי נועם גרשוני, טייס המסוקים לשעבר שנפצע קשה במלחמת לבנון השנייה, ריגש רבים כשעלה הערב על הפודיום ומירר בבכי עם הישמע נגינת התקווה. בשיחה עם חדשות 2 הוא מספר על התחושות שהציפו אותו עם עלייתו על דוכן המנצחים: "לא ציפיתי להתרגש כל כך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נפצעתי בצבא, נתתי את הגוף שלי למדינה, ואני שמח לייצג את המדינה", ציין גרשוני הנרגש דקות לאחר הזכייה ההיסטורית. "אני גאה להיות ישראלי, ושמח שבזכותי השמיעו את התקווה מול כל כך הרבה אנשים".

את המשחק פתח גרשוני בסערה והביס את המדורג ראשון בעולם בשתי מערכות בלבד בתוצאה 1:6, 3:6. גרשוני זכה כבר במשחקים הנוכחיים בלונדון במדליית הארד במסגרת טורניר הזוגות יחד עם שותפו שרגא ויינברג. מדובר בהישג השיא של המשלחת הישראלית במשחקים הנוכחיים.

"וואו, זאת הרגשה מדהימה, אני לא ציפיתי לכזה דבר, גם לא ציפיתי להתרגש כל כך על הפודיום, ובטח כשהשמיעו את התקווה", סיפר. מחר ייערך טקס הסיום וגיבור המשלחת הישראלית יהיה כמובן גרשוני. יותר מכל ספורטאי אחר הוא הדגים השבוע את כוח הספורט, כוח האדם ואת הדרך הארוכה שיכולה להיות גם קצרה, מקרב על החיים - אל גג העולם.

רה"מ: "מדינת ישראל מחבקת אותך על ההישג האדיר"

פרס וגרשוני, ארכיון (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל)
פרס וגרשוני, ארכיון | צילום: יוסף אבי יאיר אנגל

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם הטניסאי לאחר זכייתו וסיפר לו על התרגשותו הרבה מההישג. "מדינת ישראל מחבקת אותך על ההישג האדיר. אתה מסמל את ניצחון הרוח האנושית על הקשיים שהמציאות בה אנו חיים יוצרת. זה זהב לך וזהב למדינה", דברי נתניהו.

נשיא המדינה שמעון פרס טלפן גם הוא ללונדון ובירך את הזוכה. "נועם, הבאת הפתעה מרגשת למדינה ולעם. הוכחת שאתה טוב במגרש בדיוק כפי שאתה מוצלח ברקיע - מוכשר מאפאצ׳י ועד טניס. אנו מתגאים היום בדרכך ובהישגיך".

איפלו שר הביטחון אהוד ברק מיהר לברך: "פציעתך במלחמת לבנון השנייה, החלמתך והישגך המצוין היום הם ביטוי לעוז רוחך ומקור השראה לרבים", ציין ברק.