פרסום ראשון: לאחר הסערה שהתחוללה בישראל סביב שובם של דן גולדברג ותאומיו בחזרה מהודו, מאשרים הערב לראשונה במשרד הפנים כי כניסתם לארץ תתאפשר.

ההחלטה הדרמטית התקבלה לאחר שהגיעו תוצאות בדיקת האבהות של גולדברג. על פי הבדיקה, הוא אכן אביהם הביולוגי של התאומים איתי ולירון, ולכן הוא זכאי לשוב איתם לישראל. משפחתו של גולדברג קיבלה את ההודעה המשמחת בדקות האחרונות בהתרגשות רבה.

פרקליטות המדינה הודיעה בשבוע שעבר לבית המשפט, כי אין לה התנגדות לביצוע בדיקת אבהות לדן גולדברג, אביהם של התאומים, כתנאי לקבלת דרכונים ישראלים שיאפשרו את הבאתם לארץ. בנוסף, במהלך דיון שנערך בכנסת אמר רה"מ נתניהו לשר הפנים אלי ישי, כי יש לאפשר לדן גולדברג לחזור עם התאומים ארצה.

"אני מפחד להוציא אותם"

דן גולדברג היה מוכן לעשות הכל כדי להפוך לאבא. הוא שילם אלפי שקלים לאם פונדקאית מהודו, והגשים את חלומו - אך מחסום בירוקרטי מנע ממנו להגשים אותו בארץ. בשיחה מיוחדת מהודו פנה האב בתחינה לשר הפנים אלי ישי בבקשה שיאשר לו להגיע ארצה עם שני הפעוטות לירון ואיתי.

אחרי שתחינותיו לשר הפנים נפלו על אזניים ערלות, ניסה גולדברג, אביהם של התאומים שנולדו בהליך פונדקאות בהודו וכניסתם לארץ מעוכבת, לבקש מישי אשרת כניסה זמנית לתאומים בני החודשיים. בשיחה עם חדשות 2 סיפר על התנאים הקשים בהודו שמקשים על גידול הפעוטות. לדבריו הוא אינו יכול אפילו לקלח אותם מבלי להשתמש במים מינרלים.

"אני מפחד להוציא אותם, צריך לדאוג שישלחו להם אוכל כל הזמן ולדאוג לשטוף אותם בכיור עם מים מינרלים כי אני מפחד מהמים", הוסיף גולדברג.

"משרד הפנים, ובראשו שר הפנים אלי ישי, יכול לעזור לי במחי יד", אמר האב בהתרגשות. "בתוך חצי שעה הם יכולים לגרום לי לעלות למטוס ולחזור לארץ, ומשמה לנהל את ענייני המשפט ולגמור את הסיפור בשקט כשהילדים מטופלים בארץ בטיפת חלב על ידי רופאים, ורואים את המשפחה שלהם". גולדברג הוסיף כי הוא לא מבין מדוע השר לא הגיב לפנייתו שנמסרה לו באופן אישי.