"באמצע הלילה שמעתי אישה צועקת 'הצילו'...רצתי אליה וראיתי שהיא מחבקת ילד עליו נפל ענף עץ" - כך משחזר הערב שי גרזי, תושב אור יהודה ששהה הלילה בפארק הירדן בזמן האסון בו נהרג רועי יומטוב בן ה-14.

"פתחתי את עיניי בעקבות הצעקות, רצתי לעבר האוהל. הייתי בטוח שמדובר במקרה של אלימות, אבל פתאום ראיתי את האמא. ניסינו לתת עזרה אני והחבר שלי, כמה שיותר", ממשיך גרזי.

הנער שנהרג בפארק הירדן (צילום: חדשות 2)
הילד שנהרג, רועי יומטוב | צילום: חדשות 2

לדבריו, היה מדובר בענף גדול מאוד. "אורכו היה בסביבות החמישה מטרים, ומשקלו היה לפחות 150 קילוגרמים", סיפר. "אי אפשר היה להרים אותו, הוא היה כבד מאוד. הוא נפל על החזה של הילד ופשוט ריסק אותו".

"הילד חרחר, ניסינו לתת לו עזרה, אבל אנחנו לא בעלי מקצוע בתחום", המשיך גרזי לשחזר. "הרמנו טלפונים למד"א וביקשנו שיפנו אותו. מד"א הגיעו בתוך עשר דקות, ולאחר שפינו אותו הבנו שהוא נפטר בכניסה לבית החולים רמב"ם".

חקירת הטרגדיה נמשכת

בתוך כך ממשיכים שוטרי תחנת גולן לחקור את מותו של רועי יומטוב הלילה. לאחר שהשוטרים, ביחד עם מומחים בנושא בחנו את העצים בפארק, נמצאו מספר עצים נוספים שהוגדרו "בסכנת קריסה". אולם, מהקרן הקיימת לישראל נמסר כי בשנה שעברה עברו העצים בפארק, המשתרע על 1,000 דונמים, "טיפול וגיזום מניעתי מקיף ורחב".

במנהלת פארק הירדן מביעים צער על הטרגדיה. "זה כוח עליון, כמו מכת ברק", אמרו שם היום והדגישו כי, "לא ניתן לצפות דבר כזה". "בכל יום עובדי הפארק עורכים סיור מקיף במקום על מנת לאתר בעיות שעלולות לפגוע בהנאת המטיילים הרבים באתר", נמסר. בצהריים נסגר הפארק בהוראת המשטרה ל-30 יום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק