הוריה של התינוקת בת השנה וחודש שטבעה היום בסירת גומי בחצר ביתה ביישוב יסוד המעלה בגליל העליון, מסרבים הערב לבקשת המשטרה לבצע בגופת בתם נתיחה שלאחר המוות. בית המשפט בנצרת קיבל את בקשת ההורים וגופת התינוקת לא תנותח.

התינוקת טבעה אחר הצהריים לאחר שנכנסה לתוך סירת גומי בחצר ביתה, אשר התמלאה במי גשמים בסוף השבוע. ככל הנראה, הילדה יצאה מבית המשפחה לשחק בנדנדות שבחצר, ובמהלך שהותה שם נכנסה, מבלי שאף אחד שם לב, לסירת הגומי. אביה מצא אותה כשכבר היה מאוחר מדי.

כוחות ההצלה שהוזעקו למקום ניסו במשך שעה ארוכה לבצע בה החייאה, ולבסוף נאלצו לקבוע את מותה. במשטרה מנסים כעת לברר את נסיבות המקרה, ולחקור האם רשלנות של ההורים היא שגרמה לאסון הנורא.

ביהמ"ש יכריע בנושא הנתיחה

הרופא שהוזעק לבית המשפחה לטיפול באירוע, ד"ר בוריס סידלקובסקי ממיון בית החולים צפת, סיפר לחדשות 2 על המקרה. "כשהגענו התינוקת היתה ללא רוח חיים, נשימה ודופק", שיחזר ד"ר סידלקובסקי והוסיף: "עשינו מה שאפשר אך לא הצלחנו להחזיר את הילדה, לצערי".

רק בשנה החולפת טבעו למוות 14 ילדים בסביבת ביתם, ובארגון "בטרם" מבקשים להזכיר לציבור שגם מים בגובה של עשרה ס"מ מהווים סכנה בעבור הפעוטות.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק