עיתון חרדי: גם הנאצים הפרידו נשים וגברים. ארכיון (צילום: חדשות 2)
"ההפרדה היא טבעית". ארכיון | צילום: חדשות 2

השיח סביב תופעת הדרת הנשים מהמרחב הציבורי הולך ומחריף - העיתון החרדי "יתד נאמן" פירסם בסוף השבוע האחרון מאמר בו נטען כי ההפרדה בין גברים ונשים במחנות ההשמדה היא הוכחה שהפרדה בין המינים זה דבר טבעי.

עורך "יתד נאמן" ישראל וורצל, הוא שעומד מאחורי הדברים, וכתב אותם בתגובה להתבטאות מזכירת המדינה האמריקנית הילארי קלינטון שהתייחסה להדרת הנשים בישראל. את הדברים פרסם אתר האינטרנט news1.

בטור כתב וורצל: "גברת קלינטון, הרשי לי להזכיר לך עוד דבר. גם בתקופת השואה כשהגרמנים יימח שמם וזכרם הפעילו את מכונת ההשמדה במלוא הקיטור - היהודים הוחזקו במחנות ההשמדה בבלוקים נפרדים לגברים ולנשים. אפילו חיות האדם הללו התייחסו אל ההפרדה כדבר טבעי. גברים הושלכו להתגורר בבלוק הגברים ונשים בבלוק הנשים".

הכותב חידד את הטענה והבהיר: "הנאצים לא התחשבו ולא היו אנושיים. זה היה דבר טבעי".

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה לפרסום כי תופעות הדרת הנשים בישראל כ -כך מתועבות עד שקשה להאמין ש"יתד נאמן" הצליח לנמק אותן בהסבר מתועב עוד יותר. "צריך לזכור שמדובר בעיתון שרק לא מזמן שילב בקריקטורה את סמל המדינה עם צלב הקרס, אבל עכשיו מתברר שהוא רואה בנאצים מקור השראה עמוק יותר", מסביר רגב.

"ייתכן שלא יהיה מנוס מלאפשר לחרדים לפתח את מאה שערים ובני ברק על פי המודל של טהרן, אך צריך להבהיר להם שמחוץ לגבולות השכונות שלהם, מדינת ישראל לא תשוב לעידן בו האישה נתפסה כבעלת מעמד נחות, ומחנות ההשמדה לא יהוו עבורה מודל לחיקוי", הוסיף רגב. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק