מאות רוכבי אופנוע חסמו הבוקר את התנועה בשני הכיוונים של נתיבי איילון, במחאה על העלאת מחירי ביטוח החובה לכלי הרכב הדו-גלגליים. כאלף רוכבים יצאו ממחלף הסירה ועוד כ-500 יצאו משדרות משה דיין בראשון לציון ברכיבה איטית במיוחד לעבר מגדלי עזריאלי בתל אביב.

"נהגי האופנועים והקטנועים לוקחים בתשלום הביטוח את מלוא האחריות על תאונות הדרכים בהן מעורבים רוכבי דו-גלגלי, ובפועל הם בעצם אחראים רק ל- 50% מהן", אומר אליקו אלג'ם, יו"ר מועדון האופנועים הישראלי המייצג את האופנועים במאבקם במחיר הביטוח.

"הסיכוי שנהג משאית, למשל, ייפגע בתאונת דרכים הוא קלוש, אבל הסיכוי שהוא יפגע בנהג רכב דו גלגלי הוא גדול", הוסיף. "משאיות משלמות 5000 שקל ביטוח חובה וקטנועים ישלמו עד 6000 שקל. זו שערורייה".

"הביטוח הפך להיות כמו מס"

מחאה על הכביש, ארכיון (צילום: חדשות 2)
מחאת הדו-גלגליים, היום | צילום: חדשות 2

מה-1 בנובמבר יעלה שוב מחיר ביטוח החובה לרכב דו גלגלי. "התשלום הפך להיות מס, ולא ביטוח" מתרעם אלג'ם על הגזרה החדשה על הרוכבים. "בזכות רוכבי הדו גלגלי, יש הקלה משמעותית בבעיות הפקקים והחנייה באזור תל אביב, ובמקום לקבל סיוע אנחנו נענשים כל פעם מחדש".

מחאת האופנוענים הסתיימה נכון לעכשיו, אך הרוכבים מבטיחים לחזור ולהדגים לנהגים, כפי שעשו הבוקר, איך יראו הכבישים אם מחירי הביטוח ימשיכו לעלות ורוכבי דו גלגלי רבים ייאלצו לוותר על הרכיבה.