אכזריות לעיני המצלמה: פעילים למען זכויות בעלי חיים שנקראו אמש לזירה שבה התהפכה משאית שהובילה עופות והייתה בדרכה אל משחטת חברת "זוגלובק" ביישוב שלומי, הזדעזעו למראה היחס הקשה שנתנו העובדים לתרנגולי ההודו שהתפזרו על הכביש. כפי שתועד - העובדים נראים כשהם דוחסים את העופות הפצועים אל תוך הכלובים - תוך בעיטות נמרצות וללא טיפת רגישות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לירון סיגאווי, אחד הפעילים למען זכויות בעלי החיים שהגיע לזירת האירוע, גולל בעמוד הפייסבוק שלו את שראו עיניו: "מדובר במשאית שהייתה בדרכה למשחטה. מעולם לא יצא לי לראות שטח שהופצץ מהאוויר או זירת טבח או אוטובוס שהתפוצץ, אבל זה היה הכי קרוב לזה".

הוא המשיך ותיאר את הכלובים ההפוכים על הכביש. "ביקשנו לקחת חלק מהם, לנסות להציל את מי שאפשר ולהביא אותם לטיפול וטרינרי. השוטרים לא הבינו על איזה וטרינר אנחנו מדברים". הוא הוסיף, כי בשלב מסוים, איבד נהג המשאית את סבלנות והחל לצרוח ולקלל ואמר שאין בכוונתו "לוותר ולו על נוצה אחת".

"כמה אפשר להתעלל?". אחת הפעילות (צילום: לירון סיגאוי)
"כמה אפשר להתעלל?". אחת הפעילות | צילום: לירון סיגאוי

"כמה אפשר להתעלל?"

לתיאורי הזוועה של סיגאווי הצטרפה גם יעל גולברג, פעילה נוספת שהגיעה למקום האירוע. "כל הכביש היה מלא נוצות ודם", סיפרה. "התרנגולות היו פצועות". לטענתה, "העובדים ניסו לתקוף אותנו ולקחת לנו את המצלמה מהידיים. הם היו ממש עצבניים".

עוד הוסיפה גולברג, כי עובדי המשאית "בעטו בעופות כשהם פצועים ואינם יכולים לעמוד על רגליהם. הם הרימו אותם בחזרה לכלובים כשכנפיהם נתלשות בעודן באוויר ודחסו אותם בצורה פראית כשיכולנו לשמוע את רגליהם נשברות".

"התחננו וביקשנו שיעשו את זה לפחות בצורה עדינה יותר, כי גם ככה העופות פצועים. כמה אפשר להתעלל?", תהתה בכאב. גולברג אף הטילה את האשמה על השוטרים שהגיעו לזירה, שלטענתה לא נקפו אצבע כדי למנוע את שהתרחש. "במקום לנסות ולמנוע מהם לפעול בכזו אלימות - אמרו לנו לזוז משם. אלה הקירות השקופים של בית המטבחיים. ככה זה נראה".

מחברת "זוגלובק" נמסר בתגובה: "אנו רואים בשאט נפש את ההתנהגות הברוטלית של עובדי הקבלן שנשכרו באופן מיידי באמצע הלילה כדי לפנות משאית שלהם בכביש, שהיתה משולבת בתאונה. אנו רואים בחומרה רבה את התנהגות עובדי הקבלן. ננקוט בכל האמצעים על מנת שהתנהגות אגרסיבית זו לא תחזור לעולם. אנו מתנצלים בפני כל מי שחווה את החוויה העצובה שעלתה ביוטיוב. אין לנו אלא להצטער מעומקי לבנו. זו לא דרכה של החברה. חברת זוגלובק הפסיקה במיידית את התקשרותה עם חברת הקבלן, החברה שומרת לעצמה את זכות לנקוט באמצעים נוספים נגד חברת הקבלן בהמשך.

ממשטרת מחוז חוף נמסר בתגובה: "השוטרים פנו מספר פעמים לגורמים שאספו את העופות וביקשו מהם לפעול בעדינות".