שריפות ענק השתוללו מאז שעות הצהריים באזור ירושלים. אחרי שעות שבהן ניסו עשרות כבאים להשתלט על האש, הם הצליחו להשיג שליטה. מה שנראה תחילה כחשד להצתה מכוונת בשריפות שפרצו סמוך לעמינדב, התברר כחוסר זהירות של תלמידים בני 15.

רוצים לקבל עדכון ברגע שהכבאים יצליחו להשתלט על השריפה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

בשריפה נוספת שפרצה בדירת מגורים בשכונת שמואל הנביא בירושלים נפגעו קשה שני פעוטות כבני שנה וחצי. כוחות כיבוי אש שהגיעו למקום הצליחו להשתלט על האש. גם במקרה זה התגלה שאחיהם בן ה-3 הוא שגרם לדליקה לאחר ששיחק בגפרורים.

בסך הכל טופלו שבעה בני משפחה אחת שנפגעו בשריפה שפרצה בדירה, שנפגעו כולם משאיפת עשן.  דני רוטנברג, דובר מד"א אזור ירושלים, סיפר בשיחה עם ערוץ החדשות, כי גם אב המשפחה קיבל טיפול רפואי, ובני המשפחה פונו לבית החולים שערי צדק והדסה עין כרם. בהמשך התגלה שאחד האחים בן השלוש שיחק בגפרורים וגרם לדליקה.

סמוך לביה"ח הדסה: כלי רכב עלו באש

דירת הפעוטות בירושלים (צילום: חדשות 2)
דירת הפעוטות בירושלים | צילום: חדשות 2

במקביל, הכבאים פעלו בשתי שריפות גדולות שהשתוללו בפאתי העיר. על פי הערכה ראשונית מדובר בכאלף דונם של חורש שעלו באש. אחת מהן פרצה ביער עמינדב שבהרי ירושלים, סמוך לבית החולים הדסה עין כרם, והשנייה במרחק של שלושה קילומטרים משם, נתון שחיזק את הערכת הכבאים על כך שמדובר בהצתות, אולם מאוחר יותר התברר כאמור, כי גם כאן מדובר בחוסר זהירות של נערים חרדים בני 15, שהציתו אש במהלך טיול וברחו.

בתום חקירה התלמידים אותרו ותלמיד בן 15 עוכב לחקירה. המשטרה מתכוונת לזמן לחקירה תלמידים נוספים שהיו מעורבים במשחק באש בחשד שגרמו לשריפה הגדולה. "יש יותר שריפות השנה ביחס לשנים קודמות אבל כרגע אנחנו עוסקים בכיבוי האש", אמר לחדשות 2 רב טפסר שמעון רומח. רק לקראת שעות הערב הושגה שליטה והאש כבתה. כתוצאה מהשריפה המשתוללת, נסגרה אחת הכניסות לבית החולים, וכ-23 כלי רכב שחנו סמוך למבנה בית החולים עלו באש. כוחות הכיבוי אף פינו תושבים ביישובים הסמוכים אורה ועמינדב.

בקק"ל אמרו היום כי השריפה פרצה בסביבות השעה 13:30. במסגרת מאמצי הכיבוי נטלו חלק שבעה צוותי כיבוי וחמישה מטוסי כיבוי.

כל הדרכים המובילות לביה"ח נסגרו לתנועה

מהמשטרה נמסר בשעות הצהריים כי כל הדרכים המובילות לבית החולים נסגרו לתנועה, והתושבים ביישובים הסמוכים התבקשו להתפנות באופן עצמאי מביתם.

בשלושת החודשים האחרונים נרשמו ברחבי הארץ כ-1,000 אירועי שריפות, בהם עלו באש כ-20 אלף דונמים. ונשרפו כ-20,000 דונמים. בסך הכל עלו באש כ-700,000 עצים.