הסלמה קרובה במתחם אנדרומדה ביפו? לאחר שבחודש שעבר התלקחו בעיר הרוחות בהפגנת הענק של החרדים במקום בעקבות מה שהם מכנים "חילול קברים". בהפגנה שנערכה אתמול בנושא בשכונת מאה שערים בירושלים, נכח גם הגאב"ד שליט"א, ראש העדה החרדית, הרב משה שטרנבוך.

לפי דיווח באתר החרדי "תוג - חדשות ותוכן יהודי", הגאב"ד "קרא קריאות בקול נשבר". בהפגנה השתתפו גם רבים מרבני בעדה החרדית.

בשבוע שעבר: 2 אופנוענים נפצעו בהפגנה

רוכב אופנוע נפצע קשה בירושלים בשבוע שעבר לאחר שהתנגש בפח "צפרדע" שדורדר לכביש על ידי מאות חרדים שהפגינו בעיר במחאה על העבודות המתבצעות במתחם אנדרומדה ביפו. אדם נוסף שהיה על האופנוע נפצע באורח בינוני עד קשה. השניים פונו לקבלת טיפול בבית החולים בעיר.

הפגנת החרדים סבבה סביב התנגדותם לעבודות והטענה כי יש במתחם קברים עתיקים בני אלפי שנים ולכן צריך לאסור את ביצוע החפירות במקום. בשלב מסוים התלהטו הרוחות והחרדים דרדרו את הפח לכביש. רוכב האופנוע שנסע בכביש לא הספיק לבלום - והתנגש בפח בחוזקה.

פרמדיקים שהגיעו למקום סיפרו כי החרדים היקשו על אנשי הצוות הרפואי להעניק לפצועים טיפול. כמו כן, יידו המפגינים אבנים על השוטרים וקראו קריאות בגנותם. בעקבות התאונה סגרה המשטרה את התנועה בקטע הכביש למספר שעות.

ביוני: כתב חדשות 2 הותקף

חרדי פצוע ביפו (צילום: חדשות 2)
הפגנת הענק ביפו | צילום: חדשות 2

רק בחודש שעבר התעמתו יותר מ-2,000 חרדים עם כוחות המשטרה בשכונת אנדרומדה ביפו, בניסיון להפסיק את העבודות הארכיאולוגיות במקום. הם הביעו מחאה על המשך העבודות, בטענה כי מטרתן להזיז קברים עתיקים ממקומם.

המפגינים הגיעו, חלקם מאזור ירושלים, והמשיכו את מחאתם נגד המשך העבודות. הם שרפו דגלי ישראל, קראו קריאות "נאצים", השליכו אבנים, שרפו צמיגים, הבעירו פחים והתעמתו עם המשטרה. כוחות רבים של יס"מ ומג"ב, פעלו כדי להשתלט על המפגינים ובעימותים נפצעו כ-15 מפגינים וכן חמישה שוטרים באורח קל עד בינוני.

כתב חדשות 2 הותקף על ידי כמה מהמפגינים, אשר ניתקו את אמצעי השידור שלו ומנעו ממנו את המשך סיקור האירוע. על צוותי הטלוויזיה והצלמים הושלכו גם בקבוקי מים. כוחות רבים של משטרה הגיעו למקום ההפגנה ועצרו שלושה מפגינים שהתפרעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק