עובדי שלושת המתקנים הביטחוניים הרגישים במדינה - הכורים הגרעיניים בדימונה ונחל שורק והמכון הביולוגי – מאיימים להכריז על סכסוך עבודה ולפתוח בשביתה חריגה וייחודית, ללא הגבלת זמן. הערב נחשף במהדורה המרכזית של חדשות 2 כי בין האוצר ונציגי עובדי המתקנים התנהל בשנתיים האחרונות משא-ומתן ממושך שהתפוצץ בימים האחרונים.

העובדים מוחים על פערי שכר אדירים בהפרש של 80% בין אנשי המחקר לבין המהנדסים והטכנאים. היום הם הניחו על שולחנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מכתב חריג ותקיף בזו הלשון: "בימים אלה אנו ניצבים על סיפה של שביתה שכמותה לא הייתה מעולם. אדוני, עובדינו הם מן המעולים, המסורים והנאמנים שיש. משקיעים את הלב והנשמה למען עבודה חשובה וייחודית. מי כמוך יודע כמה קשה ומסוכן לעבוד אצלנו, אך יהיה זה קשה מאוד לשכנע אותנו להמשיך באותה דרך ואותו להט".

על דרישותיהם כתבו העובדים: "פערי השכר הם בלתי נתפסים ומבחינתנו גם בלתי אנושיים. לא הגיוני, וברור לך שאין לנו ברירה, אלא לצאת לשביתה כללית עד שעיוות זה יתוקן. אנו פונים אליך רגע לפני על מנת שתתערב ותמנע מכולנו את הנזק וגם את הבושה". כדי להימנע מבהלה מיותרת, חשוב להדגיש כי בכל מקרה – עובדי החירום במתקנים השונים ימשיכו לעבוד גם במקרה שייפתחו עיצומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק