אין תמונה
התמונה שפרסם ד"ר הייתאם

בבית החולים שערי צדק בירושלים לא אהבו את הפוסטים נוטפי השנאה שפרסם ד"ר הייתאם רג'בי נגד פעולת צה"ל בעזה ונגד ראש הממשלה נתניהו והחליטו להשעות אותו מעבודתו. "זכותו של כל אדם לחופש הביטוי, אני סבור שזו חציית גבול במערכת האמון שבין רופא ומטופל בכלל ובימים קשים אלה בפרט", הסביר מנהל בית החולים פרופסור יונתן הלוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בימים האחרונים פרסם ד"ר רג'בי בעמוד הפייסבוק שלו פוסטים שבהם פירט את "מעשי הזוועה", לתפיסתו, שמבצעת ישראל בעזה, כשהוא מצרף תמונות מחרידות של גופות מרוטשות.

אחת מהתמונות הבולטות שפרסם וחוללה סערה, הייתה תמונה של ראש הממשלה נתניהו, עם סמל מגן דוד על מצחו, ניבים בולטים ונוטפי דם כשהוא אוחז בגופת ילד פלסטיני. תחת התמונה נכתב: "Can't get enough, Save Palestinians kids".

אין תמונה
הפוסט שפרסם עובד עיריית צפת

"הרופא הביע חרטה על הפרסום"

"אמש הובאו לידיעתי פוסטים בוטים שנשלחו אליו ואותם החליט לחלוק עם חבריו לפייסבוק בגנות חיילי צה"ל וראש הממשלה", כתב מנהל בית החולים בעקבות האירועים.

הוא החליט לזמן את ד"ר הייתאם למשרדו על מנת לשמוע את גרסתו. "ד"ר הייתאם הביע צער וחרטה על הפרסום שנשלח אליו, ועל כך שהוא מצא לנכון לחלוק פוסטים אלה עם חבריו לרשת החברתית", ציין פרופסור הלוי לאחר השיחה. "הוא חזר והדגיש את מחוייבותו להמשיך ולספק טפול מקצועי ומסור ללא הבדל לכל דרוש כפי שעשה עד כה ולעשות את המיטב לשיקום אמון המטופלים בו".

בעקבות האירוע פנה מנהל בית החולים גם במכתב לעובדים וביקש מהם "לשמור על הרוח שמאפיינת את שערי צדק". "אני פונה לכל אחד ואחת מכם בבקשה נחרצת להתנהל ולהתבטא בין כתלי בית החולים ומחוצה לו בצורה אשר לא תפגע באמון צבור המטפלים מכל הזרמים והמוצאים בקרבנו, וזאת מבלי לשלול כהוא זה מאיש מאיתנו את תחושת הכאב הנורא על המתרחש", כתב.

עובד בעירייה העלה פוסט נגד ישראל - ופוטר

למרות זאת החליט על השעייתו: "בשערי צדק, בית החולים הגדול והמרכזי בירושלים, עובדים זה לצד זה ומטופלים זה לצד זה יהודים וערבים מזה דורות כאשר כולם מאוחדים ברצון להביא מרפא לכל. הנהלת בית החולים לא תאפשר כל הפרה של מציאות זו".

באירוע דומה בצפת פוטר עובד ערבי, לאחר שהעלה אמש פוסט בפיייסבוק בגנות המדינה. בין השאר נכתב בפוסט: "הציונות היא אויב האנושות...כולנו פלסטין... פלסטין משוחררת..". ראש העיר צפת אילן שוחט השעה אותו הבוקר מעבודתו.