חשד לפעולת "תג מחיר" נוספת: במהלך יום כיפור התגלה כי בית קברות מוסלמי ונוצרי הושחת בפעולת "תג מחיר". אלמונים ניתצו מצבות וריססו על הקברים "מוות לערבים".

מחמוד עוביד, נציג התנועה האיסלאמית ביפו אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "אתמול בלילה קיבלנו דיווח מתושב השכונה שראה חשודים מתרוצצים בבית הקברות. מיד התקשרתי לנציגי התנועה האיסלמאית שהגיעו למקום והבחינו בכיתובים על קברים ומצבות שנותצו".
לדבריו, בשני בתי הקברות, התגלו כתובות "מוות לערבים", "תג מחיר ו"גויים", שרוססו על הקברים.

כתובות נאצה בבית הקברות (צילום: www.yaffa48.com)
כתובות נאצה בבית הקברות | צילום: www.yaffa48.com

"המשטרה טוענת שזה ישן, אבל אירועים כאלה קורים כל הזמן, כך שהמשטרה לא יודעת להגיד מתי חדש ומה ישן", מסביר עוביד. "מדובר באירוע חמור וקשה, במיוחד בתקופה הזאת של תסיסה במדינה. אנחנו אזרחים שומרי חוק, מכבדים את החוק, ומקווים שהמשטרה תעצור את האחראים למעשה השפל הזה".

לדברי עוביד זאת לא הפעם הראשונה שמתגלה ונדליזם כזה: "היו מקרים קודמים בתי קברות חיפה, יפו ומקומות אחרים. המשטרה חייבת לפעול כדי לתפוס את האחראים".

נשיא המדינה שמעון פרס גינה הערב בכל לשון את מעשה הוונדליזם שבוצע במהלך החג: "חילול מצבות הוא מעשה פסול ונפשע המבזה את כבודנו ומנוגד לערכי המוסר של החברה בישראל". בנוסף קרא הנשיא לגורמי אכיפת החוק במדינה לעשות מאמצים עליונים כדי לתפוס את הפושעים ולמצות איתם את מלוא חומרת הדין בהקדם האפשרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק