בדירה של יובב ושותפיו בירושלים, התארחו אורחים רבים שנתקעו בשל הסופה העזה. השניים הראשונים שהגיעו אליהם אמש (ו'), היו בני זוג מראשון לציון שחולצו אחרי 11 שעות של שהייה ברכבם. אבל החברים לא ידעו, שזוג האורחים הביא איתם עוד חצי אורח - האישה הייתה בהיריון מתקדם והם התנדבו להסיע אותה לבית החולים, שם ילדה בהצלחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מי שהביא את בני הזוג לבית החולים הוא גלעד שדה, מדריך הישרדות ששהה בדירה. בדיוק ברגע שבו הוא התארגן ללכת לישון, הוא שמע רעשים מהמסדרון. "אמרו לי שיש שני אנשים שהולכים מהבית", סיפר שדה. "שאלתי את הגבר 'צירים?' והוא ענה 'כן'".

באותו רגע החליט שדה לעלות על הג'יפ ולהסיע אותם בשלג הכבד אל בית החולים. בג'יפ החילוץ של גלעד נסעו בני הזוג, גלעד שנהג, חברה נוספת שסייעה ליולדת והעובר שהחליט בדיוק בשיאה של הסופה שהוא רוצה לצאת.

השלג הכבד כיסה את המכוניות
השלג הכבד כיסה את המכוניות | צילום: חגי ונגוש

החבורה נסעה בכבישים החסומים בגלל השלג - נסיעה קשה ומסוכנת של כרבע שעה עד לבית החולים שערי צדק - בעוד שהחברים בדירה של יובב התעדכנו כל הזמן על המתרחש דרך הטלפון.

"בינתיים כולנו מרוצים ורק נקווה שתהיה לידה מוצלחת וקלה", אומר אחד משותפיו של יובב. "תמיד כשאנחנו מארחים יוצא מזה משהו טוב". בן או בת, מה שלא יצא כבר יש לו או לה סיפור מצויין לספר לנכדים.