מלכת היופי הערבייה (צילום: חדשות 2)
מלכת היופי הישראלית, היא וודאי חסינה מגירוש | צילום: חדשות 2

יופי אינו מונע חסינות מגירוש: פקחי יחידת עוז עצרו בשבוע שעבר באזור התחנה המרכזית הישנה בת"א את מריסה פלורנטו אינוג, שזכתה בתואר מלכת היופי של העובדים הזרים. במהלך בדיקה שגרתית שבדקה האם אינוג עובדת כאן ברשיון, התברר כי היא נמצאת בישראל כבר תשעה חודשים ללא אשרה לאחר שהקשיש בו טיפלה, נפטר.

אינוג ניסתה להסביר לפקחים את מעמדה והראתה להם תמונות מזכייתה. לאחר שצעד זה כשל, ניסתה אינוע להערים על הפקחים ואמרה כי היא פתחה בהליכים להיות "מוכרת בציבור" של אזרח ישראלי, פקחי יחידת עוז שבדקו את הנושא, הבינו כי מדובר בשקר. "כשהגענו לדירה שלה, גילינו בה מיטת יחיד, כרית אחת ושמיכה אחת, ללא שום סימנים כי היא חיה עם בן זוג", כך סיפר יגאל בן עמי, ראש צוות הפקחים של היחידה באזור ת"א.

בן עמי הוסיף כי אינוג אף ניסתה לקשר בין הפקחים לבן זוגה, אך כאשר העבירה להם מספר פלאפון של מי שכביכול הוא בן זוגה, ענה להם הגבר מצידו השני של הטלפון "אני לא יודע מי זאת ואין לי כל קשר אליה".

הקהילה הפיליפינית בישראל תוותר בימים הקרובים ללא מי שנחשבת לאחת הנשים הידועות והמפורסמות בקרב הקהילה, וביחידת עוז ימשיכו בימים הקרובים במשימתם לגרש כמאה אלף עובדים זרים עד לשנת 2012. מנהל היחידה, יהודה בן עזרא, אמר כי מקרה זה מוכיח כי הצורך להגיע ולעבוד בישראל לא פוסח עם שום חתך באוכלוסיות הזרות. "אנחנו נמשיך ונאכוף את החוק כלפי כל מי שנותר לעבוד ללא אשרה חוקית", סיכם.