בוכים על בני המשפחה: שלום מנורה ובנו יהודה יושבים בימים אלה שבעה בבית שמש, לאחר ששתי בנותיו, אביו ואחייניתו של שלום נהרגו בהתרסקות המטוס הפרטי בו טס הסב בשבוע שעבר בארה"ב. בנו של שלום ואחיו של יהודה, יוסי בן ה-13, נפצע קשה.

אמו של יוסי יושבת לצד מיטתו בבית החולים במישיגן. שלום סיפר בראיון לתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי כי "היא לא יושבת שבעה לבד. אמא שלה שם ואח שלה שם. אתמול יצאו גם שתי חברות שלה מבית שמש להיות איתה. הגיעו גם קרובים מטורונטו, אנשים באים אליה מכל העולם".

על ההחלטה שהוא יישב שבעה בישראל והיא בארה"ב אמר שלום, "אני הייתי שם כשזה קרה, אני כבר ראיתי את יוסי. אני גם יושב שבעה על אבא שלי, כולם חשבו שאני צריך לקבור את אבא שלי ולשבת עם אמא שלי קצת. כולם חשבו ככה, גם יוסי".

יוסי רוצה להחלים עד סוף אוגוסט

הנכדות מובאות לקבורה, ביום שישי (צילום: חדשות 2)
הנכדות מובאות לקבורה, ביום שישי | צילום: חדשות 2

ההלוויות העצובות של שתי הבנות, בת הדודה והסב, שהתקיימו ביום שישי האחרון, הועברו בשיחת וידאו סלולרית לאם. "עכשיו אנחנו רק מחכים לשמוע שיוסי יחלים", אמר יהודה, אחיו, בראיון.

האב הוסיף, "בבוקר מתחילים בבית החולים טיפולי העור שלו, ההשתלות. הוא סובך מכוויות בידיים, ברגליים ובפנים. הרופאים החליטו שהכי טוב לא להעביר את יוסי ארצה אלא להתחיל את הטיפולים שם".

"זה ייארך בין חודש לשישה שבועות. יוסי אמר שהוא רוצה ללכת לחתונה של בת דודה שלו בסוף אוגוסט. הרופאה אמרה שיש סיכוי, שזה יהיה האתגר שלהם", אמר האב.

משפחה אחת, ארבעה קברים

לווית משה מנורה בי-ם, ביום שישי (צילום: חדשות 2)
לווית משה מנורה בי-ם, ביום שישי | צילום: חדשות 2

מאות ליוו ביום שישי לקבורה את הסב ואת שלוש נכדותיו שנהרגו שלשום בהתרסקות מטוס פרטי במישיגן שבארה"ב. מסע ההלוויה הראשון יצא בשעה 9:00, אל עבר בית העלמין "ארץ החיים" בבית שמש, שם נטמנו האחיות רבקה ורחל מנורה. בשעה 11:30 הובאו למנוחת עולמים שרה קליין יחד עם סבה, משה מנורה. מסע ההלוויה יצא מביתם שבשכונת הר-נוף בבירה.

האב, שלום מנורה, ספד לשתי בנותיו וביקש מחילה על כך שבשנים האחרונות היה עסוק בעבודתו ולא העניק להן מספיק תשומת לב. הקרובים הרבים שנכחו התקשו לעצור את הדמעות למשמע הספד האב שסיפר על הפעם האחרונה שבה הצטלמו יחד. "היינו יחד במוזיאון המדע בארה"ב, הצטלמנו שם. הם רצו עבור התמונה 20 דולר, ריקי אמרה לי 'חבל על הכסף', אבל אני התעקשתי, וזו הייתה התמונה האחרונה שלנו יחד", אמר האב בבכי.

ברגע הפרידה הוא התנצל על שהיה אב "פחות טוב, כלשונו". וסיים את דבריו באמרו "אני מקווה שבעוד 100 או 80 שנה אהיה לצדכן בשורה הראשונה בגן עדן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק