אם חשבתם שגבעתיים היא עיר שקטה וישנונית, תחשבו שוב. סכסוכים בין הקואליציה לאופוזיציה, אלימות, קריאות נגד ראש העיר ותושבים רבים שניסו להיכנס ולהפגין נגד פעולות העירייה - זאת מנת חלקה של העיר שהיתה מנומנמת למדי עד לאחרונה.

הסכסוך בין האופוזיציה לקואליציה במועצת העיר החל כאשר חבר מועצת העיר, רן קוניק, ביקש לצלם את ישיבות המועצה ולהעלות אותן לאתר האינטרנט של העירייה. "מאחר והמקומונים לא מעבירים לציבור את כל המידע והעירייה אינה מתנהלת בשקיפות, ביקשתי, בנוסף לצילום הישיבות עבור אתר האינטרנט שלי, לצלם עבור אתר האינטרנט של העירייה".

אלא שלטענתו של קוניק, ראש העיר ראובן בן שחר מנע מהצלם אותו שכר לצלם את ישיבות המועצה, ויתרה מזאת - ראש העיר אף הזמין שוטרים לישיבת המועצה כדי שימנעו את הצילום.

יועץ התקשורת של ראש העיר, אביטל סהר, וחבר המועצה קוניק הגיעו לאולפן תכניתנו "שש" והתעמתו ביניהם. סהר הגיב לטענותיו של קוניק ואמר כי "העירייה משדרגת את האתר". קוניק לא נשאר חייב, ואמר כי העירייה משדרגת את האתר מאז הבחירות, וזו "לא תשובה מספקת מבחינתו".

"גבעתיים היא לא סיציליה"

בהמשך עברו השניים לחילופי האשמות של ממש. קוניק טען כלפי סהר כי אין ספק שדבריו מעידים על תרבות הניהול הכושלת אותה מנהיג ראש העיר, ואף הוסיף "אין לי עניין עם סהר, הוא בסך הכל יועץ תקשורת ואדם פרובוקטיבי, שכאשר עבד בשביל שאול מופז הוא זרק אותו כי הוא ריגל לטובת ציפי לבני".

כאשר הציג סהר בשידור תמונה בה נראה קוניק מניף אגרוף לעברו, ביקש קוניק להפסיק עם ההסתה והבטיח לסהר: "אני אתבע אותך תביעת דיבה, ואתה לא תוכל לצאת מהבית".

סהר לא נשאר חייב. "עד שתפגעו במישהו לא תפסיקו", הטיח לעבר קוניק, "אני מבקש ממך להפסיק עם האלימות ועם ההסתה, גבעתיים זה לא סיציליה ותתחיל להתנהג כמו שראוי בגבעתיים". סהר סיפר כי נגד קוניק עומדת חקירה אותה מנהל מבקר המדינה נגד קוניק. על פי החשד, ניסה קוניק להעביר 90 אלף שקלים לעמותה שבראשה עמד. "אם היית מקבל את הג'וב שרצית אחרי הבחירות, לא היית מגיע לכאן היום", סיכם סהר.

אז אם משעמם לכם בזמן הקרוב, מומלץ להגיע לישיבות מועצת עיריית גבעתיים. נראה שמשעמם לא יהיה שם.