שנה אחרי מותו הטראגי והמפתיע של דודו טופז, עלו היום בני משפחתו, קרוביו וחבריו לקברו בבית העלמין ירקון. עשרות בודדות באו לחלוק כבוד ל"ראשון בבידור", שבשנה האחרונה לחייו הסתבך בפרשה החמורה של תקיפת אנשי התקשורת אבי ניר ושירה מרגלית.

שלושת בניו סיפרו על התקופה הקשה שעברה עליהם מאז שם דודו קץ לחייו ועל הגעגועים לאיש שהיה עבור רבים כוכב טלוויזיה, אבל בשבילם היה קודם כל אבא. "השנה הזו חלפה מהר", אמרו בכאב. "אנחנו בטוחים שהוא מסתכל עלינו ונח בשלווה". יונתן, בן הזקונים, סיפר כי קשה לו לקום בבוקר בלי הב המסור ולצחצח איתו שיניים.

בסוף החודש מתכננים חבריו של טופז להיפגש לערב אינטימי בתיאטרון "צוותא", יחד עם בני משפחה וחברים קרובים. אלו מתכננים להיזכר בערב המיוחד בצחוקים - "סם החיים" של דודו, לפני ההסתבכות הגדולה.

"חברים טובים שלו לאורך הדרך ידברו על הבנאדם ויספרו על החוויות שהיו במשך השנים", אמר בשבוע שעבר יענק'לה מנדל, מנכ"ל אמ"י. "יהיו גם מופעי שירה ומשחק". שלומי שבת, חנוך רוזן, אבי טולדאנו וננסי ברנדס יהיו שם. עם זאת, כשפנו אליהם אף אחד מהם לא השיב מיד בחיוב, כולם ביקשו רגע לחשוב על זה.

"זה המון אמנים שהתעשתו מהמקרה וחזרו לאהוב את דודו", סיפר מיקי גולדנברג, אחיו של טופז. "זה יהיה ערב מאוד מאוד מכובד, יפה, עדין, צנוע, וברוח שאנחנו אוהבים". לדבריו, בערב תהיה בצוותא "תערוכה קטנה אינטימית של תמונות יפות, ולא הבומבסטיות שזוכרים אותו מתוכניות הטלוויזיה, אלא דווקא מהרגעים הקטנים האישיים, היפים".

לא מצדיקים את המעשה הנורא

החברים אומרים מצדם, שאינם מתכוונים להצדיק את המעשה שביצע בחודשים האחרונים לחייו. "אבל בל נשכח שיש, בכל אופן, משפחה, ילדים ואדם שתרם הרבה מאוד לאומנות והתרבות במדינה הזאת", אומר מנדל.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק