כבר שנים שהשידור הציבורי נמצא במרכזו של ויכוח, אבל השבוע העימות הזה גלש למלחמה של ממש: על סדר היום, תוכנית הדגל של רשת ב' בהגשתה של קרן נויבך. מנחם בן, שנבחר להיות מגיש מאזן, נכנס לאולפן בלי פיילוט ובלי להתייעץ עם צוות התוכנית בטענה שהשידורים נצבעו עד כה בקו שמאלני מדי.

"אני לא מבין למה מנחם בן נמצא פה, הוא לא הכתובת. ברשות השידור מתחבאים מאחורי הגב של מנחם", טוען כנגדו דורון צברי - בעבר יו"ר איגוד הבמאים הישראלי, שמבקש להפוך את הערוץ הראשון לערוץ התומך בהפקות מקור. ניסיונותיו לשנות את דרך ההתנהלות של רשות השידור מתועדים בסרטו האוטוביוגרפי "המדריך למהפכה".

"אתה נותן יד למהלך שהוא ניסיון השתלטות של ראש הממשלה על אמצעי התקשורת בישראל", מאשים צברי. "פנו לעשרות עיתונאים שסירבו, אבל אתה הסכמת. אתה שליח לדבר עבירה".

"פנו אלי כדי להשתתף בשידור ציבורי. הטענה הבסיסית לפיה אני מוצנח מטעם השלטון אינה נכונה - כבר בשידור השני תקפתי את נתניהו, כשהגועל הפוליטי הגיע לשיאו", עונה בן. "יש לי כל מיני דברים שחשוב לי להגיד ואולי חשוב למאזינים לשמוע. באתי כדי לעשות את התוכנית יותר מעניינת. אם היא לא תהיה יותר מעניינת, זה יהיה כישלון שלי".

מרשות השידור נמסר בתגובה: "מצער שאנשים שמדברים בשם הפלורליזם וחופש הביטוי אינם מסוגלים לקבל דעות ועמדות השונות מאלו משלהם. רשת ב' תמשיך לתת ביטוי למגוון הדעות בחברה הישראלית, תוך שמירה על האיזון בשידורים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק