חוף ים בתל אביב (צילום: AP)
חופי תל אביב - מוקד משיכה לצעירים בריטים | צילום: AP

תל אביב הפכה ליעד אטקרטיבי במיוחד עבור תיירים צעירים: חברת טיסות הלואו-קוסט "איזיג'ט" פרסמה סקר שערכה בקרב נוסעיה, שלפיו 78% ממשתתפי הסקר ישובו לישראל ו-82% המליצו או ימליצו לחבריהם על ביקור בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יו אייטקן, מנהל מסחרי בחברת איזיג'ט, אמר כי "הסקר שלנו עזר לנו להבין מדוע נוסעים בוחרים בתל אביב, וממה הם נהנו בטיול שלהם". לדבריו, הממצא החשוד ביותר היה "הפופולאריות הגוברת של תל אביב עבור נוסעים צעירים, שחיפשו חופי ים ומקום להירגע בו".

"ישראל הופכת ליעד תיירות פופולרי מבוקש יותר, ולפחות 100 אלף נוסעים טסו בחברתנו מבריטניה לתל אביב בשנה האחרונה", הוסיף אייטקן.

מטוס של איזיג'ט בנתב"ג (צילום: יונתן בייסקי)
חברת איזיג'ט, ארכיון | צילום: יונתן בייסקי

57%: הרושם  על ישראל השתפר

שליש מהנשאלים, שמילאו את הסקר בטיסתם חזרה מישראל בחודש יולי האחרון, ביקרו בארץ בפעם הראשונה, ו-41% מהם היו מתחת לגיל 35. 75% מהתיירים הגיעו לישראל למטרות נופש בלבד, והאחרים הגיעו למטרת עסקים או שילבו בין נופש לעסקים.

חופי הים ואתרי המרגוע שימשו כיעד המועדף עבור 70% מהצעירים (ו-53% מכלל הנשאלים), בעוד נוסעים אחרים העדיפו לטייל באתרים תיירותיים או בבילוי עם משפחתם. 57% מהנשאלים אמרו כי הרושם שלהם על ישראל השתפר בעקבות הביקור, ו-78% הצהירו כי יבואו בשנית. 40% כבר המליצו לחבריהם לבקר בישראל, ו-42% נוספים אמרו כי ימליצו בעתיד למכריהם על חופשה בישראל.

בתוך כך, חברת איזיג'ט הודיעה על תכנון קו חדש, שלישי במספר, בין בריטניה לתל אביב, שימריא משדה התעופה גטוויק בלונדון. החברה מפעילה טיסות גם ממנצ'סטר ולוטון לנתב"ג, והקו מגטוויק צפוי לפעול שלוש פעמים בשבוע - בימים ראשון, שלישי וחמישי - החל מחודש אפריל 2014.